Masazh me vajra esenciale


Merrni pak vaj esencial dhe butësisht fshij atë në mes shuplakat tuaja. Për të përmirësuar furnizimin me gjak të zonës së shqetësimit, lëvizjet e gjata grevë masazh këmbë nga kyçin e këmbës në gju, dhe pastaj në të njëjtin drejtim - kofshë. Ndiqni masazh celulitit me vajra esenciale me besim me të dy duart dhe butësisht. Pastaj plotësisht të përqëndrohet në zonën e problemit, dmth në atë zonë (ose zona) ku celuliti është shprehur më qartë. Përsëri Draw vaj esencial dhe fshij atë mirë në këtë fushë, gradualisht duke rritur presionin. Pas vazhdojë për trazim (lëvizjen kujton procesin e përzierja e para).


Më shumë duart bëjnë lëvizje dridhës. Pastaj zonë problemi prostukayete buzë të dorës së tij dhe pastaj fshij vaj esencial. Tani shkoni në pritje, më i përshtatshëm për trajtimin e zonave të celulitit - për këtë ju duhet për të kapur gishtat lëkurën tuaj me shtresa nënlëkurës yndyrë dhe shkoni në mes tyre, duke u përpjekur për të shtrihet. Por në të njëjtën kohë të jenë të kujdesshëm për të mos le parehati. Kjo është veçanërisht e vërtetë e njerëzve me lëkurë të ndjeshme. Nëse muskujve dhe të lëkurës para se ajo do të jetë e dobët ndezur, një shans për të marrë të nxira. Pastaj përsëri të shkojnë në dridhje dhe të qetë. Si fërkim, celulitin masazh duhet të kryhet rregullisht.


Së pari, çdo ditë, dhe pastaj - të paktën një herë në tre ditë. Ka një masazh special terapeutik që është i aftë të mirë për të hequr qafe celulitin. Ai e quajti limfatik kullimit celulitit masazh. Thelbi i saj është ndikimi në nyjet limfatike, se masazh është vetëm në nivel lokal. Pse është kaq e rëndësishme? Sepse statusi nyje limfatike tregon se si pista trupin e toksinave. Pas të gjitha, prania e tyre në radhë të parë një barrë e rëndë qëndron pikërisht në limfatike. Veç kësaj, sistemi limfatik është tjetër e sistemit kardiovaskular, i cili është përfshirë gjithashtu në metabolizmin e përgjithshme.

Me një organet dhe indet limfatike janë nxjerrë produkte metabolike, grimcat e huaja dhe qelizat e vdekura tumorit. Dermatologists kryesore kërkimore thonë se formimi i celulitit është shkaktuar nga probleme në sistemin limfatik. Gunga Cellulite dhe rrudhat shfaqen sepse lëngshme do rreth kapilarët që furnizojnë me gjak të qelizave yndyrë dhe të excreted nga trupi. Masazh në zonat ku nyjet limfatike kryera duke përdorur klikime. Natyrisht, shtypi nuk duhet të jetë i ngurtë, ndikimi në limfatike duhet të sigurojë me zë të ulët dhe të butë. Në rastet e rënda ndjeshmërisë slagging limfatike mund të jetë shumë i lartë, por si pastrim dhe duke punuar në një dhimbje të zhduket.

Fushat kryesore të veprimit janë në sqetull, në gji nën gji, si edhe në gju dhe ijë. Drita aktivizon sistemin nadavlyvanyyamy limfatik si një e tërë. Masazh këto fusha me kujdes - stroking, fshij lehtë shtypni. Pas limfatik masazh duhet të qëndrojnë ende për 10-15 minuta që të shërohen. Megjithë thjeshtësinë e saj, ky masazh ka një efekt të fortë në trup, kështu që nuk do të ngrihet menjëherë pas seancës të mos ndjehen të shkakton të përzier dhe i trullosur. Gjithashtu vini re se në praktikë limfatik Masazh është një duhet të çojë një dietë të shëndetshme për të shmangur mbingarkesat sistemin limfatik për toksina të reja.

Në një tjetër formë e anti-celulitit masazh i atribuohet dhe lëkurë të thatë fërkim furçë të posaçme. Ky lloj i ndikimit masazh jep një efekt pozitiv në sistemin limfatik të trupit, dhe promovon sekretim e toksinave. Bluarje - një mënyrë e mirë për të hequr qelizat e vdekura. Fërkim përmirëson rrjedhjen e gjakut dhe shpërndarjen e oksigjenit në qeliza. Por fërkime do të veprojnë vetëm nëse ajo është përsëritur rregullisht disa muaj, duke përdorur një furçë me shpohet natyrore elastike dhe të ngurtë. Nëse bluarje është e nevojshme për të siguruar presionin e nevojshëm dhe vetëm sa për masazh fushat e trupit.

Për lëkurë të përdorura, duke rritur presionin gradualisht. Kështu, duke përdorur një furçë të fshij sipërfaqen e pasme të këmbëve, kryerjen masazh në një lëvizje. Hips fërkim ndiqni poshte lart. Pastaj fshij mollaqe në të gjitha drejtimet. Ju mund të rrisë një presion të vogël, si në njerëzit modern, duke çuar mënyrë jetese i ulur kryesisht, ka shumë toksina e akumuluara, gjaku i ndenjur që është "i bukur" baza për një numër të sëmundjeve të rënda, jo për të përmendur celulitit. Pastaj fshij duart. Kjo lëvizje mund të zbutet për të parandaluar kruarje e lëkurës. Pastaj shkoni mbrapa dhe gjoks. Furçë Qafa pastrim nuk është e nevojshme, nuk ka lëkurë shumë delikate.

Pas fërkim të marrë një dush (vetëm një dush në vend se një dush) për të larë lëkurën pilled. Në përfundim, ju mund të fshij vaj esencial të lëkurës dhe të bëjë një masazh të butë. Pas fërkim me vajra esenciale celulitit masazh duhet të jetë e lehtë vetëm për të mos mbingarkoj lëkurën. Për të kryer vajra celulitin masazh të përshtaten, limoni, rigon, portokalli, karafil dhe patchouli, selvi, dëllinjë dhe rozmarinë. Gjithashtu monumenteve