Dietë anti-kancer Dr. Laskin hikërror Wolf - recetë


Cancer - një sëmundje e tmerrshme e brezit tonë. Për dekada me radhë, shkencëtarët janë duke luftuar e vështirë për të gjetur një mënyrë efektive për të trajtuar atë. Por tani për tani ne mund të kuruar kancerin vetëm në fazat e hershme, dhe madje edhe atëherë jo gjithmonë. Dhe zbuloi më vonë - ai bëhet një fjali në pronësi të plotë. Disa studiues argumentojnë se trajtimi i tumoreve malinje është e mundur duke ndryshuar gjërat e përditshme të tilla si dietë. Për shembull, i famshëm oncologist hikërror Laskin shpiku dietë anti-kancer. Woolf Laskin - një mjek i gjysmë shekulli të përvojës, ajo do të më shumë se 30 vjet në onkologji është. Për shkak se disa tregime absurde të njerëzve me njëri-tjetrin se ka disa dietë anti-kancer Dr. Laskin.

Edhe pse ajo diku ju mund ta kuptojnë këtë, sepse shumica e mjekëve që mësuesit - janë gra. Në këtë rast, telefon thyer dha dështojnë. Dr. Woolf Laskin ka një shumë të botimeve, për shembull, të gjitha intervistat e tij janë në dispozicion në formë popullore për "Fizioterapi". Por unë jam pak i hutuar, kështu që përsëri në metodë. Kjo dietë është mjaft e thjeshtë dhe në të njëjtën kohë efektive. Ushqimi Doctor mund të përdoret si një zëvendësues në kimioterapi dhe radioterapi. Ajo mund të jetë e kombinuar me ndonjë drogë. Baza e kësaj diete - futje e përditshme e drithërave me hikërror. Pse është ky elb ka efekt anti-kancer?


Kjo është për shkak të përmbajtjes së lartë të quercetin në të - të ashtuquajturit kompleks anticancer. Sipas hulumtimeve mjekësore, ky element është në gjendje të ndikojnë në qelizat malinje të tumorit dhe të stimulojë p53 gjen, e cila pengon atë. Ky gjen është i përfshirë edhe në luftën kundër kancerit duke pengon rritjen e qelizave jonormale dhe shkatërrimin e tyre. Laskin, si një mjek praktikant, vuri në dukje se dietë hikërror promovon shërimin dhe përmirësimin e pacientëve. Është e rekomanduar për të konsumuar në një 300hr baza ditore kjo rrëmujë. Ky vëllim përfshin deri në 24 orë kvertsitin. Ushqimi nga Laskin është në thelb trajtim naddozamy këtë artikull.

Nuk është një tjetër mënyrë për të aktivizuar gjenit p53. Ne e dimë se ajo fillon të funksionojë mirë në kushte të hypoxia - mungesa e oksigjenit të lehtë. Kjo, rastësisht, shpjegon faktin se përqindja e lartë e zonave ku incidenca e kancerit më poshtë. Watching këtë program dinamik, mjekët kanë zhvilluar stërvitje të frymëmarrjes për të provokuar hypoxia butë. Kjo do të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit dhe ndihmë në parandalimin dhe madje edhe trajtimin e kancerit. I pari i cili përshkroi një stërvitje, dhe efektet e saj pozitive në trup ishte Dr. Bulanov. Ai botoi një libër në të cilin ai përshkruan me hollësi një sërë hap breaths dhe efektet e tyre në trup.

Në trajnim të shkurtër hypoxic ofron thith dhe nxjerr frymë e ajrit në pjesë të vogla, me frymëmarrje të ndërmjetme. Pak frymëmarrje - vonesë - një frymë e vogël - vonesë - një frymë e vogël - vonesë. Pastaj, të njëjtën hap nxjerr frymë. Ky ushtrim mund të bëhet deri në tre herë në ditë. Survejimi i bërë për pacientët e kancerit, gjatë së cilës ajo u bë e qartë se një trajnim i tillë të sjellë lehtësim pas një repetitions pak. Nëse frymëmarrja është e kombinuar me dietë hikërror - efekti do të jetë edhe më i dukshëm. Ky program ofron ushqim vakt e fundit në 06:00 për të fjetur.

Kjo është për shkak të përmbajtjes së lartë të energjisë së hikërror dhe çfarë trupi ynë punon më mirë uritur. Të gjitha të dietë Laskin është i ndarë në dy faza. I parë zgjat 47 ditë, dhe e dyta - për gjashtë muaj. Faza e parë përfshin mode: Për gjysmë ore para mëngjesit, hani një lugë gjelle e hips u rrit, grimcuar në një gjendje të miellit dhe të holluar me ujë të ftohtë, me pak mjaltë. Gjysmë ore më vonë hani qull. Për gatim, përzierje një gjysmë gotë me hikërror me një lugë gjelle krunde gruri, drithëra të gatshëm të shtoni dy lugë vaj ulliri. Një orë më vonë, hani një rrush pak dhe të pini një gotë çaj jeshil.

Drekë dhe darkë - të njëjtën gjë. Para se të darkë, rosehips nuk janë të nevojshme.
Çdo ditë duhet të pini të paktën një gotë me lëng të freskët - ose fruta ose perime. Shuma e përgjithshme e lëngjeve konsumuar duhet të jetë të paktën një dhe një litra e gjysmë. Në mënyrë që të sjellë disa ndryshme në menynë - hani të hënën dhe të pineapple freskët të enjteve, të martën dhe të premten - blueberries, dhe të mërkurën dhe të shtunave - agrume. Të dielën, shtoni gjysmë gotë me lëng të freskët pineapple dhe një gjysmë gotë me qumësht kokosit. Faza e dytë është si vijon: menu përditshme duhet të përfshijë krunde, prunes ose kajsi, fiq, bajame dhe arra Brazil, kikirikë.

Për gjysmë ore para mëngjes dhe darkë, si dhe fazën e parë, hani një lugë gjelle e hips u rrit. E hënë, e mërkurë dhe e shtunë supozojmë mëngjes hikërror qull me krunde dhe të naftës. Gjithashtu ajo përfshin rrush, çaj të gjelbër dhe bukë dhe krunde. Më e martë dhe e enjte qull tërshërë doni për të ndryshuar, dhe të premten dhe të dielën - në oriz. Drekë duhet të nxjerrë të hënën dhe të enjten nga boronica, e martë dhe e premte - rrushi, dhe ditë të tjera - pineapple. Dreka përfshin një sistem mjaft kompleks të dy enët. Më e hënë dhe e enjte kuzhinier supë me selino, fasule, qepë, karrota dhe vaj ulliri.

Salmon i dytë i mundshëm Ziej me asparagus dhe domate. Më e martë dhe e premte gatuaj supë me karrota, thjerrëzat, selino, qepë, majdanoz, trumzë, kopër dhe pelin. Pule i dytë Ziej me domate, xhenxhefil dhe qepë. Në ditët e fundit, gatuaj supë me kërpudha, selino, karrota, panxhar, asparagus, lakër, qepë, hudhër dhe rodhe. I dytë mund të jetë i përgatitur ndonjë gjellë vegjetarian. Çdo ditë e dytë sallatë perimesh kuzhinier. Darka me nevojën për të bërë ndonjë enët vegjetarian dhe arra të ndryshme. Deri tani ju e dini se çfarë dietë anti-kancer Dr. Laskin Wolfe, hikërror, recetë ajo është.

Nga rruga, kjo dietë mund jo vetëm terapeutik por edhe parandalues. Megjithatë, e tij si të gjitha dietat (kufizimi i ushqimit), është më mirë që të rrinë nën mbikëqyrje mjekësore. Catherine


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!