Përdorimi Amixin për fëmijët dhe të rriturit, udhëzimet për përdorim, analogë, përbërjen, efekte anësore, indikacionet


Amixin regjistruar në CIS si agjent antiviral, një droge që shkakton formimin e interferonit. Interferon - një proteinë të sekretuar nga trupi në përgjigje të virusit. Në kushte normale interferon i prodhuar ne vetëm trup. Por në situata të ndryshme duhet të rritet dhe të stimulojë prodhimin e tij. Për këtë dhe të përdorura Amixin. Për të zgjeruar gamën e informacionit rreth bisedës së drogës më shumë mbi atë që është Amixin, aplikimi për fëmijët dhe të rriturit, udhëzimet për përdorim, analogë, përbërjen, efektet anësore, indikacione. Çfarë është Amixin? Kjo është një induktyv sintetike interferon.

Ajo stimulon prodhimin e llojeve të ndryshme të interferon - alfa, beta dhe gama llojeve. Substanca aktive është Amiksynu Tilorone. Pas administrim oral i prodhimit interferon Amiksynu aktivizuar në të mëlçisë, gjakun dhe zorrët. Përqendrimi më i madh i interferonit është nëpërmjet 04:00 dhe efektin e 24 orëve. Përveç kësaj për të stimuluar prodhimin e interferonit amiksin promovon frenuar efektin immunomodulatory qelizë është efekti i butë dhe i lehtë antivirale. Hyrja është e butë Amiksynu eleminuar viruset dhe bakteret. Indikacionet Amixin Ndër treguesit Amiksynu pranimit për të rriturit janë: trajtimi -neobhidnist e herpes, hepatit, infeksion tsitomehallovirusnoy; -profilaktyku dhe trajtimi i gripit, ftohjet virus (SARS); trajtim -complex e sëmundjeve të ndryshme (tuberkulozi, chlamydiosis frymëmarrjes dhe urogjenital, viral, infektive dhe encefalomileitit alergjik).


Amixin për fëmijët është e përshkruar në rastet e ftohjet apo trajtimin e gripit të sëmundjeve virale (SARS). Kjo moshë e rekomanduar - 7 vjet. Aplikimi Amixin Amixin marrë në varësi të sëmundjes. Common është droga me gojë, pas ngrënies. Shumica amiksin duhet të marrë një ose dy tableta në ditë dy ditë e para. Pastaj - një pilulë dy ditë. Gripi dhe SARS amiksin marrë një javë, hepatit - dy apo tri javë, me klamidia, herpes dhe trajtimin CMV zgjat deri në katër javë. Infeksionet Neyrovirusnye kërkojnë trajtim javë 3-4h.

Gjithashtu e mundur që të përdorin Amiksynu si një masë parandaluese. Për ta bërë këtë, emëroi një katër-vjeçar, një tabletë në javë. Fëmijët Amixin të normës përmbajtjen e parashikuar të substancës aktive jo 125, dhe 60 mg është. Kur SARS ose influenza duhet të marrë një tabletë në ditë për ditët e para, të dyta dhe të katërt të trajtimit. Nëse ka komplikime në sëmundje, i shtoi edhe një tabletë në ditën e gjashtë. Efektet anësore Udhëzime për përdorim Amiksynu vë në dukje se pranimi i saj do të mund të ndikojë negativisht në traktin gastrointestinal. Kjo mund të shprehet siklet apo dhimbje në stomak. Ndonjëherë ndodh dridhura dhe reagimet e mundshme alergjike.

Kundërindikimet për marrjen Amiksynu -Fëmijët nën 7 vjeç; -vahitnist, gji me gji; drogës -neperenosymist. Nëse drogës është marrë gjatë trajtimit është e nevojshme për ta bërë këtë nën mbikëqyrje mjekësore. Në rastet e Amiksynu me barnave antivirale dhe antibacterial nuk gjeti rezultate të rëndësishme që mund të flasin për contraindications. Kushtet ruajtja Për ruajtje më të gjatë, ajo është e mirë për të mbajtur amiksin larg nga të nxehtit, të ftohtit dhe të lehta në temperaturë dhome. Përbërja dhe lirimin formë Amixin Amixin në dispozicion për tableta shitje gri të verdhë apo të lehta.

Ata mysët. Çdo tabletë përmban Tilorone. Ose 60 mg, ose 125 mg. Për më tepër tabletë mund të përmbajnë aditivë të ndryshme ndihmëse - sheqer, talk, pres magnez, stearate kalcium, naftës vazelinë, aerosilit, dvuookis titan, NDRYSHME, talk. Ju mund të blej amiksin pa recetë, por askush Megjithatë, mundësia e aplikimit të më i mirë për të diskutuar me mjekun tuaj dhe të jetë i sigurt për të lexuar deklaratën zyrtare. Analoge Amixin Ka disa barna në Tilorone bazë përveç Amiksynu. Kjo "Tilorone" dhe "Lavomax." Tipari dallues i cili është emri i vetëm. Ka disa mendime në lidhje me përdorimin e interferonit inducing agjentë në medicinale

praktikë e parë. "Për" të përdorur Amiksynu thonë thelb shkalla e efekteve unike në lloje të ndryshme të viruseve, pothuajse nuk ka contraindications. Por foreignness vjen interferon zvogëlon efektivitetin e saj. Sa efektive dhe e sigurt është që të përdorin Amiksynu në rastin tuaj nuk mund të parashikohet. Prandaj, nuk e bëjnë vetë-mjekoj - konsultoheni me një specialist. Brandy,