Amaranth pasuri - vaj Amaranth


Universe krijuar nga një prej shumë produkt unik - një Amaranth thermophilic dhe të lehta të ndjeshme vjetore e bimëve, dhe gozhdë dendur tufë lulesh që kurrë nuk do të zbehet dhe të natyrës pikturuar në ngjyra të verdhë, të kuqe dhe të gjelbër. Bimore është plotësisht ngrënshëm dhe kalori. Indianët amerikanë kanë përdorur gjithmonë në epokën para-kolumbian dhe ushqime të tij të ndryshme të kuzhinës dhe medicinale me ta për ushqim.
Emri "Amaranth" është me origjinë greke dhe do të thotë "pavdekësinë" (fjala është e përbërë nga dy pjesë: Parashtesa "një" - të thotë mohimi i vdekjes dhe emrin e perëndeshë Mara, që është, një përkthim i fjalëpërfjalshëm - "mohimi i vdekjes").

Çfarë i jep këto prona unike të Amaranth? Amaranth Active - përshkrimi Bimore përmban shumë substanca biologjikisht aktive. Sidomos cilësitë vlefshme të naftës ka pjekur Amaranth kokërr të marra nga të ftohtë të ngutshme. Ai përmban komponimet e origjinës natyrore që kanë aftësinë për lirimin e oksigjenit nga molekulat e ujit. Reagimi i lëngut intracelulare në trup lejon trup te njom me oksigjen në nivel qelizor. Si rezultat, forcon sistemin imunitar, rrit mbrojtjen e aftësive të njeriut në rezistonin sëmundjeve të kancerit dhe tumor, përgjatë përtëritje.


Për një kohë të gjatë rreth vetitë shëruese të bimëve, njerëzit nuk e dinin se ajo u besohet se squalene, një substancë të paraqesë kjo është vetëm në ekstraktet e mëlçisë peshkaqenë deepwater. Kjo, natyrisht, i komplikuar prodhimin në masë të substancave të dobishme. Kërkesa tejkaluar furnizimit. Tani në shitje ju mund të bleni Active Amaranth - vaj Amaranth dhe e përdorin atë për shëndetin e familjeve të tyre. Shkenca ka treguar se squalene, si një pjesë e natyrshme e lëkurës njerëzore, gjëndra dhjamor janë bërë vazhdimisht, pra, plotësisht i aftë për karakteristikat biologjike të njeriut. Për më tepër, u gjetën të shkëlqyer plagë-shërimit vetitë e squalene.

Çfarë tjetër mund të bimëve e naftës, ne do të diskutuar tjetër. Kushte të mira shëndetësore e naftës Amaranth kokërr Në vitet e fundit, shkencëtarët vazhdojnë të eksplorojnë mundësitë Amaranth dhe rezultatet e përdorimit të tyre të zbulimeve të naftës janë metodat e reja të trajtimit dhe parandalimin e sëmundjeve të tilla si kur merret me gojë, dhe në trajtimin e lëkurës dhe mukozës në trajtimin. Vaj aktiv Amaranth përmban sasi të mëdha të proteinave, amino acidet esenciale, të ngjashme me qumështin e gjirit të nënës. Lysine në vaj të përfshira në një shumë që nuk mund të ofrojë asnjë nga ekstrakte bimore ekzistuese, por ai është i përfshirë në asimilimin e ushqyesve nga ushqimi gjatë kalimit të zorrëve të vogla.

Si pjesë e Amaranth janë me bollëk oleik pranishëm, stearik dhe palme polyunsaturated acide yndyrore dhe linoleik - i pazëvendësueshëm, e cila është në gjendje për të sintetizuar të gjithë të tjerët. Në vaj Amaranth ajo ka një interes në përbërjen e 75%. Këto acide janë partnerë të rëndësishëm në formimin dhe funksionimin e qelizave, mungesën e zhvillimit metabolike të rëndë, deri në përfundim të qelizave. Përveç kësaj, vaj Amaranth Amaranth serotonin Active shumë, acidet biliare, choline, ksantine, steroid (e cila gjithashtu kërkon trupin), vitaminë E (në formë lehtësisht të tretshëm - tokotrien), E dhe B, acid Pantothenic.

Përdorimi i naftës Amaranth Kur pacientët e kancerit radioobluchenii vaj Amaranth lubrifikuar lëkurës në të ekspozimit para dhe pas seancës dhe të aplikojnë atë brenda për shërim dhe për të minimizuar efektet negative të rrezatimit sepse produkti aktivizon proceset rigjeneruese në indet dhe obluchaemom trupit. Pranimi në vaj e treguar për të gjitha sëmundjet e zemrës, probleme të enëve të gjakut, tuberkulozi, kanceri dhe tumoreve, mosfunksionim të mëlçisë dhe sëmundje, diabeti, sëmundjet sistemike me tipit të lëkurës ekzemë dhe psoriasis, me endometritis dhe adnexitis, e dobësuar të imunitetit, djegiet, bedsores, lëkurës dhe ulcerat mukozale , helmim, duke përfshirë alkoolin toksike dhe, sëmundje të veshkave, anemi, kequshqyerja, stresi dhe sëmundjet nervor.

Si për të bërë vaj Amaranth? Çdo ditë, nga brenda, një palë lugë çaji në gjysmë ore para ushqimit ose disa orë pasi të hahet. Ndonjëherë ajo mund të shtohet në salads dhe enët e ftohtë dhe të hani ushqim. Duhet të marrë kurse, kohëzgjatja e pranimit të përcaktuara nga mjeku. Ju mund të aplikoni atë topically në lëkurë prekur nga butësisht lubricating top pambuku ose shtupë pambuku dy herë në ditë. Ju pastaj jepni një fustan për një çerek ore dhe fshij naftës tepërt me një peshqir letre. Një disa pika të asetit Amaranth mund të shtohet për të Facials tuaj të preferuar. Edhe pse vaj Amaranth kokërr nuk është një produkt medicinal, dhe produkte të dizajnuara për të mobilizuar trupi-së për një jetë të lumtur dhe të gjatë, megjithatë, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj për të sqaruar procedurën për përdorimin e saj të duhur.

Dhe ju mund të s
amostiyno gatuaj vaj Amaranth në shtëpi. Për ta bërë këtë, bluaj në një mortajë fara Amaranth, plotësoni në raport 1: 3 vaj misri për 7 ditë. Vendi enë e gjalpë në raft të lartë të frigorifer në 5 ° C dhe mund të përballojë atë në një temperaturë pak më të lartë - 10 ° C, ndërsa gatishmëria afat reduktohet në 5 ditë. OlgaW,