Alflutop aplikimit, analoge, Kundërindikimet, efektet anësore


Mundësia e lëvizjes së lirë në nyje nuk mund të overemphasized.
Njerëzit me nyje të shëndetshme, mos hezitoni të bëjë propozime të ndryshme. Një burrë me një nyje të sëmura ndonjë lëvizje jo të kujdesshëm shkakton siklet dhe dhimbje. Struktura e lidhjes është shumë e vështirë. Ai përbëhet nga dy sipërfaqeve kyçeve, kërc, capsule fijor dhe fluide të përbashkët. Në kërc kyçeve të shëndetshëm vazhdimisht prodhon qeliza të reja (chondrocytes) në pacientët me këtë proces është ndërprerë. Ka ilaçe që ndihmojnë kërc, përditësuar vazhdimisht, dhe për të mbrojtur atë nga dëmtimin e mëtejshëm. Ata janë quajtur hondroprotekory. Një nga këto barna është një droge "Alflutop."

Le të marrin një vështrim më të afërt Alflutop përgatitjes, zbatimit, analogë, contraindications, efekte anësore. Udhëzime për përdorim Alflutop Alflutop ka analgjezik, anti-inflamator dhe pronat chondroprotective. Ajo mbron nyjeve nga shkatërrimi dhe rregullon metabolizmin në to. Zvogëlon aktivitetin e enzimeve specifike të përfshira në thyerjen dhe mbështetjen inflamacion të përbashkët. Kjo eshte shkak të përbërjes unike të medikamentit. Përbërja kimike Alflutop Shtetet manual që Alflutop është një ekstrakt pastruar prej katër specieve të peshkut detare. Drogës është i lirë të yndyrë dhe proteina.


Ai përfshin: mucopolysaccharides, kalcium, magnez, bakër, zink, hekur, kalium, disa amino acide dermatansulfat dhe peptides. Por komponenti më i rëndësishëm është Alflutop proteoglycans sulfate chondroitin dhe. Si funksionon Alflutop? Alflutop parandalon shkatërrimin e nyjeve. Ajo stimulon rinovimin e lëngjeve synovial në të përbashkët dhe të kërc kyçeve. Drogës zvogëlon pėrshkueshmėrisė kapilar në të përbashkët, e cila redukton ënjtje. Redukton dhimbjet në lëvizje dhe në pjesën tjetër. Pacientët më të lehtë për të lëvizur në një rrugë të sheshtë, dhe nganjëherë kur ngjitje shkallët. Zvogëlon kufizimet e lëvizjes në joints. Në përgjithësi, rritja e mobilitetit në të gjitha nyjet e sëmura.

Efekti anti-inflamator arrihet duke bllokuar prodhimin e acidit hialuronik, ndërmjetësin kryesore e inflamacionit. Përveç kësaj, Alflutop ul në lëngun synovial e ndërmjetësuesve inflamatore të tilla si C-reaktive proteina dhe imunoglobulinave seromucoid që, si i përfshirë në shkatërrimin e kërc dhe inflamacion të përbashkët. Protiohlikany ushqim kryer kërc. Sulfate chondroitin stimulon prodhimin e një chondrocytes përbashkëta që kontribuojnë në formimin e të përbashkët dhe lëvizjes në të, si dhe heqjen e inflamacionit. Alflutop një efekt zëvendësues. Në rezonancë magnetike bërthamore pas drogës është parë duke rritur lartësinë e kërc dhe kockave strukturës përmirësim.

Në ditën e tetë të inicimit të Alflutop mënyrë të konsiderueshme reduktuar dhimbjen. Produkti ka aftësinë për të ruajtur për një kohë të gjatë në fluide synovial, kërc dhe kockave, në dysheme të vitit. Udhëzimet e listuara dëshmi Alflutop, përdorimi i : • dhimbje të ulët mbrapa; • osteoarthritis (shkatërrimi hapësirë ​​të përbashkët me një dëshirë për bashkim) të çdo vend; Dëmi • post-traumatik të përbashkët; • spondylosis (shkatërrimi i disqe intervertebral); • paradontopatiyu (ndryshimet degjenerative në mishrat, dhëmbët dhe alveole në rrënjët e tyre); • periarthritis (shkatërrimi gilcë të përbashkët); • fibromialgisë (dhimbje në muskujve të trupit); Dozimi dhe administrimi Alflutop Drogës është në dispozicion në shishe për injeksion intramuskular e 1 ml, ajo përmban 10 mg të substancës aktive.

Doza mesatare ditore prej 1 ml. Në rrjedhën e 20 injeksione. Por në raste më të rënda caktuar për 2 ml në ditë për 10 ditë. Pastaj 1 ml për 10 ditë. Alflutop mund të hyjë dhe të vnutrysustavno, dozë e saj në këtë rast nuk duhet të jetë më pak se 20 mg në një seancë. Është e rekomanduar për të kryer procedura të tilla një herë në çdo tre ditë. Total llogari një kurs për 6 injeksione, pastaj të vazhdojë të drogës injektuar intramuscularly për 20 ditë. Trajtimit mundësisht përsëritet pas 6 muajsh. Ka contraindications Alflutop. Këtu ata janë: • Shtatzënia dhe fëmija gji; • intolerancë të drogës dhe përbërësve të tij; • fëmijët dhe adoleshencë; Në një Alflutop efekte anësore contraindications : • alergjik (skuqje, Angioedema, etj) rrallë; • skuqje dhe acarim në vendin e injektimit; • i vogël dhe bëhet një dhimbje në muskuj; • Në fillim të trajtimit të fituar dhimbje afatshkurtër në nyje duke rritur rrjedhjen e gjakut dhe metabolizmit në sa