Alkoolizmi shtëpi bimor


Për fat të keq, shumë njerëz ashtu si mijëra vjet më parë që vuajnë nga një sëmundje e tmerrshme - alkoolizmi.
Luftimi atë është nga momenti që hapi procesin e fermentues rrush. Që atëherë u përpoq për të kuruar atë duke përdorur një shumëllojshmëri të praktikave shpirtërore, dhe bimëve. Kjo do të diskutohet në artikullin "shtëpi bimor Alkoolizmi". Për fat të keq edhe mjetet e ofruara nga mjekësia moderne nuk mund gjithmonë të zgjidhë problemin, siç është shpesh shkaku i përdorimit të rregullt të alkoolit është zakonisht në fushën shpirtërore. Mungesa e referencës jetike, imoralitetit, propagandistik kultin e alkoolit në televizion më tej e përforcon këtë.

Pa marrë parasysh sa e frikshme mund të duket, por alkoolizmi është një sëmundje, një sëmundje e rëndë që nganjëherë mund të shkaktojë viktima, por nuk e humbni shpresën. Kjo sëmundje mund të shërohet pa përdorur medikamente të shtrenjta, ajo është e mjaftueshme për të përdorur një të tillë vetëm bimor e recetave të ndryshme të mjekësisë tradicionale, disa prej të cilave janë të përshkruara brenda këtij neni. Gras cherbretsa është lloj i një dhuratë e Perëndisë për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e lartpërmendura. Ajo nuk mund vetëm të ndihmojë në trajtimin e alkoolizmit, por edhe promovon shërimin e çrregullimeve të trupit që shkaktojnë konsumin e alkoolit.


Billets trumzë duhet të fillojë në fazën e lulëzuar, pas mbledhjes së bimëve, ata kanë nevojë për të thatë, bluaj dhe analizoj, pra fundi i të gjitha manipulimeve të marrë masë e thatë e lë me lule. Për të përgatitur të njëjtën supë të derdh dy lugë përzierje dyqind mililitra të pods të valë. Atëherë është e nevojshme që të shtyjë për 4-6 orë dhe tendosje në fund. Merrni këtë ilaç duhet sips të vogla pas hahet 5-6 herë në ditë. Nëse një person gjatë rrjedhës së këtij alkoolit pije procedurë, atëherë kjo ndodh përgjigje chabretseve, të cilat mund të jenë të shoqëruar nga nauze dhe retching ndonjëherë shqiptuar.

Baranec - Kjo bimë ka kohë që konsiderohet si një nga mjetet më radikale për të luftuar kundër pirjes së duhanit dhe alkoolizmi. Duke recetë popullore duhet të valoj dhjetë gram lule dyqind ml ujë të valë (apo dyzet ose pesëdhjetë gram në një litër ujë). Atëherë ajo duhet të ziej për ngrohje të ulët për pesëmbëdhjetë minuta. Pas infuzion është e përgatitur, ajo duhet të marrë dy lugë çdo orë, me kohë reagimet e neveri dhe të vjella pas alkoolit do të paraqesë për të pacientit. Duhet të theksohet se trajtimi i alkoolizmi supë e qengjit është i kundërindikuar absolutisht në sëmundje peptike ulçerë, sëmundje kardiovaskulare, cirozë të mëlçisë, konfiskimet dhe astma.

Ajo është gjithashtu shumë efektive mjet siguron trajtim efektiv dhe shërim për alkoolizmit, është një zierje e centaury b dhe pelin
(Duhet të jetë e përzier me një raport prej katër deri në një). Për ta bërë këtë, ju duhet një lugë gjelle e kësaj përzierje për të mbushur një gotë me ujë të vluar, pastaj vlim për dhjetë minuta dhe 02:00 mbush, pastaj tendosje të lëngshme duhet të jetë. Për efekt pozitiv duhet të merren tani supë në një lugë gjelle tri herë në ditë para ushqimit. I tërë trajtimi zgjat rreth një muaj. Për të kapërcyer trajtim alkoolizmi në shtëpi kjo varësisë sëmurë mund të kryhet duke përdorur çaj protyalkoholnyy .

Kjo pi dhjetë barëra që nuk ndihmon kuruar vetëm nga alkoolizmi, mëlçisë, por edhe të sjellë deri. Për ta bërë këtë, duhet përbërësit e mëposhtme: pelin Australian (dy), trumzë (dy), yarrow (dy), Wort Wort Shën Gjonit (dy), vyazolystaya lule meadowsweet (dy), rrënjët e Angelica archangelica (një pjesë), rrënjë carthamoides levzei (një pjesë) dhe manaferrat dëllinjë (një pjesë). Të gjithë përbërësit duhet të jenë të përziera në bazë të peshës së tyre. Aktualisht infuzion i përgatitur si më poshtë: dy lugë përzierje derdhur një litër ujë të vluar dhe infused mbi një orë, dhe pastaj të filtruar.

Ajo është përdorur si një çaj, tre deri në katër herë në ditë. Trajtim bimor të vazhdojë të strehojë dy deri në tetë muaj, dhjetë ditë me intervale prej tre deri në katër ditë. Në supë kështu që ju mund të shtoni një ose dy teaspoons e mjaltë për të transferuar atë shije të këndshme. Dmitry,