Alergjik në të ftohtë në duar, fytyrë - Simptomet, mjetet juridike popullore Mjekimi


Edhe ftohtë erdhi, koha e ftohjet dhe përkeqësimin e Sëmundjet e ndryshme. Shumë duket alergjik ndaj të ftohtë. Kjo sëmundje mjekët besojnë pseudo alergji, pasi ajo ndryshon nga forma të tjera të sëmundjes, dhe nuk kuptohet sa duhet. Megjithatë, një përqindje e lartë e njerëzve (rreth 30%) ndjehen siklet për shkak të temperaturës më të ulët në natyrë. Duke qenë në të ftohtë, ata ndjejnë vështirësi në frymëmarrje, shtohet fytyrë, e kthen të kuqe. Ekzistojnë simptome të tjera shumë të pakëndshme. Sepse tani, në dimër, sëmundja manifestohet valë e madhe në të vërtetë do të flasim për këtë më shumë, të mësojnë për të përballuar me simptome dhe vëmendje serioze për shëndetin e tyre.

Pra tema jonë sot: alergji të ftohtë në duar, fytyrë - Simptomet, mjetet juridike Mjekimi popullore. Alergjik në të ftohtë - simptomat simptomat: Më shpesh, sëmundja manifestohet pas pak minutash për të qenë në të ftohtë. Urtikaria të ftohtë fillon me skuqje të fytyrës, rozë apo pamjen bardha e lezioneve në fytyrë dhe duar, që nuk është i mbrojtur zonat e lëkurës. Njeriu ndihet kruarje apo djegie. Shpesh, të gjitha të shoqëruara me dhimbje koke, ul presionin e gjakut. Nëse koha nuk merr masa për të trajtuar lezione të tilla lehtë mund të degjenerojë në pezmatim të ftohtë, ku lëkura duket purple, njolla të kuqe të mëdha, lëkurë itchy, me luspa.


Pas zhdukjes së spoteve, bruises shfaqet. Trajtim A nuk e vënë jashtë deri në momentin e fundit te mjeku. Allergist specialist do të kryejë studime të posaçme të vendosur një diagnozë të saktë, të përshkruajnë në kohë, trajtim korrekt. Megjithatë, ju jeni në gjendje të përballojë për ndihmë më shumë në parandalimin e sëmundjeve të ndodhë. Për ta bërë këtë, të ftohtë, motit të ftohtë, sidomos kur era dhe bora, veshje ngrohtësisht në buzë, të aplikojnë chapstick, ajo do të shpëtojë ata nga obvitryuvannya, skuqje të lëkurës, pamjen herpes. Merrni mjeku rekomanduar drogë para se të shkojnë jashtë. Angazhohen forcim, forcimin e sistemit imunitar.

Shumë të dobishme për trajtimin e sëmundjeve douches mëngjes. Ai përfshin mekanizmat mbrojtës të trupit. Futje të rregullt të një dush në mëngjes ndihmon trupin të shërohen humbur funksionin e tyre. Kini kujdes dhe mos i keni besim reklamat. Ju nuk mund të marrë ilaçe pa folur me mjekun tuaj. Fakti që urtikaria e Ftohtë mund të ndodhë për shkak të sëmundjes së veshkave, sëmundje tiroide, grykët kronike.
Në këtë rast, është e nevojshme për të trajtuar këto sëmundje dhe alergji do vetë. Por nëse diagnozën e alergjisë ndaj të ftohtë vënë, mund të jetë ilaç popullore shumë të efektshme.

Alergjik në të ftohtë - trajtimin e mjeteve juridike popullore: Një mënyrë shumë efektive për të trajtuar urtikaria njerëzve Ftohtë është i butë. Hidh 0,5 litra ujë 50 g të thara rrënjët grimcuar raspberries. Potomyty për ngrohje të ulët për 30-40 minuta. Pastaj tendosje, cool. Pini zierje para se të shkojnë jashtë në mëngjes, pas drekës dhe para se të shtrat për 2 shekuj. l. Kohëzgjatja e trajtimit 2 muaj. Nëse ju nuk e kalojnë mjetet juridike popullore pritje, mjekim nuk do të ketë nevojë. Preyti dhe supë për të parandaluar, duke filluar në 2 muaj. në të ftohtë të dimrit. Pastaj në dimër, ju nuk do të ndjeni asnjë simptomë të sëmundjes. Nje mjet shkëlqyer për trajtimin e rinitit alergjik është një horsetail fushë.

Hidh 1 h. L. 1 herbs të thata tbsp. ujë të vluar, të lënë të ftohtë. Pastaj tendosje, të pini në mëngjes, gjysmë ore para mëngjes. Horsetail ndihmon të shpëtoj të rinitit, pastroni veshkat, trupi tërhiqet nga alergeneve, toksina, për të përmirësuar gjendjen e të gjithë organizmit. Vetëm të jetë i sigurt për të lexuar Kundërindikimet përdorimin e këtij barishte. A nuk e lënduar veten! Nga alergji ndaj formave të ftohta dhe të tjera të kësaj sëmundje dhe ndihmë fara luledielli zakonshme panxharit të kuq. Vetëm të hani më shumë në dimër fara pakripur dhe panxhar në të gjitha format, dhe pini një gjysmë gotë tri herë në ditë lëng i freskët i kësaj perime. Në trajtimin e sëmundjeve të pluhur brenda Eggshell bardhë.

Bluaj në një shtetërore pluhur eggshells të lara me kujdes, pasi duke marrë brenda plenochky. Çdo herë që të derdh ushqimin në një lugë çaji të kësaj majë pluhur, pikoj disa pika lëng limoni dhe të hani për shëndetin, për shërim të plotë. Trajton Mirë alergjike të duckweed të ftohtë kënetë. Duckweed thatë duhet të grimcuar në një shtet pluhur, pluhur të marrë 1 tbsp. l. përpara se të hahet, gjysmë ore, pirjes së ujit të zier. Për trajtimin e rriturit si dhe për infuzion duckweed. Për të përgatitur atë, pour 1 h. L. herbs freskëta 1/3 c. Vodka mirë apo alkool. Le të qëndrojë deri javë në një enë të mbyllur fort.

Pastaj tendosje, e shtrydhur bar. Marrë 15-20 bie tre herë në ditë me ujë. Nga urtikaria Ftohtë pini selino të freskëta lëng. Ajo duhet të marrë 0,5 orë. L. para ngrënies, tri herë në ditë. Unë shpresoj se ju do të ndihmojë këshilla dhe këshilla se alergjive dhe të ftohtë në fytyrë, duar dhe pjesët tjera të trupi pushon të shqetësojë ty. Vetëm të jenë të kujdesshëm për veten tuaj dhe për shëndetin tuaj! Para se të përdorni bimët mjekësore për të trajtuar, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj për të sunduar nga një reaksion alergjik të ndonjë prej tyre. Cheers! Svetlana,