Alergji të përballen - një trajtim popullore


Alergji ndaj çdo gjë në ditët e sotme është çdo person i tretë. Nuk ka në çdo kohë, në çdo vend, manifestohet në mënyra të ndryshme. Dhe veçanërisht frustruese kur alergji për ballë. Ajo pre humor, sepse njolla është e dukshme për të gjithë dhe prishin pamjen tonë. Fight alergji nuk janë aq të vështirë, sidomos tani, kur largimi i tij ka gjithçka që ju nevojitet.
Ka metoda të ndryshme dhe trajtimet për alergjitë. Por së pari ju duhet të kuptoj se çfarë e shkaktoi një reaksion alergjik, që është, për të përcaktuar alergjen. Nëse është përcaktuar se trajtimi më i përshtatshëm nuk do të kontaktojnë këtë alergjen.

Duke përdorur droga mund të lehtë të zvogëlojë simptomat. Ka edhe shumë trajtime të ndryshme popullore. Këtu janë receta më efektive në artikullin "Alergji të përballet - trajtim kombëtar". Recipes e mjekësisë tradicionale për alergjitë fytyrës 1. Pas çdo vakt marrë eggshells grimcuar në numër 03/01 h. L. Dy pika lëng limoni për aq kohë sa alergji në fytyrë zhduket krejtësisht. Do të thotë mjaft efektive, nxito në fytyrë e shkatërruar plotësisht. 2. Alergjia janë të ndryshme, shfaqet në formën e skuqjet, njolla, fshikëza ose ndryshimit qelbi lëkurës.


Nëse lëkura në fytyrë për shkak të alergjive ishte i përafërt si pemë leh, ajo është e rekomanduar për të testuar maskë në vijim. Fshij rrënjë rrikë integruar, shtrydh atë me 1 tbsp. l. lëng dhe përzierje me të njëjtën sasi të salcë kosi. Përzierje rezultuar duhet të lënë disa ditë, dhe pastaj Aplikoni për të pastruar fytyrën dhe fshij në lëkurë. Ky trajtim popullor është shumë efektive, dhe gjithashtu ndihmon plagët puçrra fytyre. 3. Mix 2 tbsp. l. përafërsisht dhomë temperatura e ujit me të njëjtën sasi të lë grimcuar nenexhik (të thatë), të ngrohtë përzierje në 60 gradë, të lejojë atë të ftohtë. Kjo maskë duhet të vendosë në fytyrë dhe për të mbajtur për 20 minuta, të mbuluar me një shall të butë. 4. 3 gram squfurit bluaj në pluhur, 100 gram yndyrë shkrihet në një banjë me ujë.

Në një tas pour 2 tbsp. l. tar thupër (mund të gjenden në barnatore) Vendoseni përsëri pluhur squfuri dhe shekuj e gjysmë. l. yndyrë shkrirë. Përzierje rezultuar kuzhinier për ngrohje për 3 minuta. Ky vaj smeared fytyrën natën, një herë në ditë. Në mëngjes, të lajë, të jetë i sigurt për të ngrohur ujë dhe sapun. Njerëzit të përsëritur trajtim për tre muaj. 5. Tre herë në ditë, të marrë 1 tbsp. l. Lëng selino, gjithmonë me stomak bosh. 6. Merrni 1 tbsp. l. Hithër (ngjyra në dispozicion) dhe pour 1 filxhan ujë të valë. Le gjysmë nastoyitsya një orë dhe pastaj ju mund të pini një gjysmë gotë katër herë në ditë. Kjo pije është e dobishme në skuqje të lëkurës alergjik apo urtikaria. 7.

Lyej, të prekura lakër shëllirë. Përsëriteni këtë proces 6-7 herë, gjatë të cilit simptomat duhet të zhduken tërësisht. 8. pour 1 filxhan ujë të valë 3 tbsp. l. lule daisy. Le nastoyitsya për gjysmë ore dhe pastaj pije me të ngrohtë skuqje hapësirë ​​infuzion. Për përgatitjen e ointments daisy thatë dhe bluaj në një pluhur gropa pjeshke, përzierje me gjalpë në një raport 1: 1. Vaj po aq efektive me sallo dhe celandine. Parimi i gatimit të njëjtën proporcionin e 10: 1. Menjëherë pas shpëlarje e faqet e prekura infuzion të yndyrat kamomil vaj erëkëndshëm përgatitur ato me bollëk.

Vaji mund të jenë të përgatitur që më parë, në sasi të mëdha, në mënyrë që ajo nuk është e mjaftueshme në të njëjtën kohë, por kamomil infuzion duhet gjithmonë të jetë i freskët, brewed menjëherë para procedurës. 9. Përmirësimi i gjendjes mund të arrihet me përdorimin e banjot, e cila shtoi ekstrakt kamomil, kripë deti dhe bagëtinë. Nëse gjeni lëkurë të thatë, të ndihmojë kompresë: 3. l. bollgur, pour qumësht të zier. Pastaj prisni 20 minuta deri nastoyitsya dhe pastaj pije me ujë të thekon (ngrohtë) dhe të aplikojnë në lëkurë, si një krem. Në përfundim, mos harroni se trajtimi kombëtar me përdorimin e mjekësisë tradicionale duhet të kryhet në përputhje me receta alergji dhe pastaj shpejt zhduken në fytyrë!

Marina