Aktivizuar hollim stomak qymyr sa më shumë pije


Çfarë nuk ka bërë zonjat, që në një kohë të shkurtër për të hequr qafe paund shtesë. Për ta bërë këtë, të fillojnë të shkojnë në lëvizje dietat shumta dhe ditët e agjërimit deri në periudhën e gjatë e agjërimit dhe hollim të ndryshme, të tilla si TEAS laksativ. Dhe të gjitha llojet e pilula ose pika, për shkak të kostos së tyre të lartë, nuk blihen gjithmonë në barnatore. Shumica e grave të bleni ato në dyqane jo të specializuara ku asnjë shitës nuk mund të provojë cilësinë e tyre, shumë më pak të flasim për përbërjen e këtyre barnave mrekulli. Pra, është me vlerë duke rrezikuar shëndetin e tyre dhe të shpenzojnë para nuk e di se çfarë, në qoftë se unë mund të përdorë për kohë testuar dhe të holla të lirë si aktivizimit të karbonit?!

Megjithatë, një herë ia vlen të përmendet se kur konsiderohet në aspektin e humbjes së peshës, qymyr vetë si i tillë nuk është projektuar për të djegur yndyrë trupit. Roli i saj kryesor për të ndihmuar trupin shpëtoj prej toksinave dhe të vetë-të pastër traktin e tretjes. Struktura e karbonit te aktivizuar eshte se ajo eshte shkak të sipërfaqes së saj poroze lehtësi absorbuar substanca nga mjedisi i saj. Pranimi i gazit të qymyrit ndihmon të shpëtoj e substancave të dëmshme dhe toksike (toksina), komponimet organike, por acid dhe kripë si metanol, cyanide, kripë hekuri ata praktikisht nuk e adsorbed. Me trupin e qymyrit krejtësisht shkon me 7 - 10:00, ndërsa nuk irriton mukozën e zorrëve dhe jo gjiri murin e tij.


Si për të pirë aktivizuar qymyr druri hollim stomak sa më shumë për të pirë? Qymyr farmaci mund të marrë në rrugë të ndryshme. Le të shikojmë disa nga më të zakonshme prej tyre: Brenda dy javësh të pije qymyrit dy herë në ditë para ushqimit në shkallë prej 1 tabletë për 10 kg. Por ajo është e mirë për të kufizuar futje te hape gjysmë-dozë në ditë. Brenda 10 ditë para një vakt, të marrë 3-4 tableta të qymyrit. Nëse është e nevojshme, të përsëritur pas 10 ditësh. Ju mund të marrë në rritje skemë qymyrit është që të fillojë me një pilulë çdo ditë dhe shtoni një tjetër. Në këtë skemë, marrja numri i tableta rritur në 10, dhe pastaj revers reduktohet në 1.

Reminder: Nuk është e rekomanduar për të pirë qymyr më shumë se 10 ditë. Në mes të kurseve pranim duhet të bëjë një pushim për 10 ditë. Pesha humbje me qymyr, recetë, sa ditë për të pirë atë, natyrisht, ju zgjidhni. Por nuk do të joshet rezultat i shpejtësisë, sepse qymyrguri, si çdo të drogës kanë efekte anësore. Për shembull, së bashku me të substancave të dëmshme, ndërsa ajo thith dhe heq shërbimeve që vjen me ushqim. Një tjetër pengesë është kapsllëk saj të pritjes, e cila shfaqet në fund për shkak të pastrimit toksina që përmbahen në meshat fekal. Për të njëjtat arsye nuk është e rekomanduar për të marrë qymyr bashku me droga të tjera.

Ai nuk e lë të japin efektin e tyre terapeutik plotësisht, pothuajse menjëherë tërheqjen nga trupi. Kështu, ne mund të konkludojmë se aktivizimit të karbonit të humbur peshë, natyrisht, ju mund ta përdorni atë vetëm në qoftë se për të pastruar trupin dhe pastaj një kohë të shkurtër, një maksimum prej dy javësh. Nëse doni një efekt më të madh, pyesni veten nëse ju bëni ju si rezultat i çrregullimeve të zgjatura të traktit gastrointestinal privimit shoqëruar me trupin e ushqyesve dhe elementët gjurmë çekuilibër? Ky rezultat nuk është vetëm jo të dobishme, por në disa raste mund të jenë shumë të dëmshme.

Për shembull, njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare çekuilibër të kalium dhe kalcium, i cili aktivizohet karbonit do të çojë nga trupi, ata janë parë si substancat e dëmshme mund të jetë fatale. Pra, nëse do të vë veten në rrezik? Ndoshta më mirë në qoftë se ju rrënjësisht të ndryshuar rutinën tuaj të zakonshme dhe më në fund dua trupin tuaj. Dëgjoni veten tuaj dhe të fillojnë të përdorin këto metoda për humbje peshe dhe përmirësimin e shëndetit si një dietë të ekuilibruar, stërvitje të përditshme, dhe në çdo rast jo hani pas 06:00 asgjë, por fruta dhe perime. Sofya,