Pronat e dobishme japonica


Ftua u bë i njohur në mbarë botën, pasi ajo filloi të rritet në Kretë dhe Greqi. Në fillim ajo ishte konsideruar vetëm dekoratë e kopshte dhe parqe ku njerëzit të lumtur me rozë e tyre apo lule të bardha, i japin shije të pazakontë dhe fruta. Pak më vonë ata i quajtur "mollë parajsë" dhe kanë bërë me ta, shurupe, bllokime dhe fruta të ëmbëlsuar. Në rreth 3 mulli. ftua ishte "udhëtim" rreth e rrotull globit. Ka dëshmi se ajo ishte rritur në kopshtin e perandorit të Kinës, Japonia, Rusia, Norvegjia, Polonia, Gjermania, Kretë ... Me kalimin e kohës, bimë bë zhvillohet në varësi të rajonit dhe klimën ku është rritur.

Sot, ftua Japanese - një pemë të ulëta, emri i dytë i të cilit - henomeles. Ndryshe nga homologët e tyre evropianë, ajo ka rozë të ndritshme ose lule të kuqe të tilla si mollë. Fryti i saj është formuar si një kryq në mes të një mollë dhe një dardhë me lëkurë me flokë. Përshkrim pemë gjetur në dorëshkrime dhe libra të lashtë kronikë.
Për shembull, mjekët Greqia dhe Roma ftua përshkruar si kurë më të mirë për çrregullime të traktit digjestiv, e cila është përdorur shpesh pas një jave të festave të zhurmshme. Përveç kësaj, mitet janë të gjithë të njohur "mollë e artë", i ngritur në Paris në Afërditë. Kështu që këtu ajo është - një ftua. Pronat e dobishme japonica Falë shumë ushqyesve dhe pemë pakërkues, ajo filloi të rritet gjatë gjithë Euroazi.


Që fruta përmbajnë sasi të larta të acidit askorbik, kutitë e tyre ishin dërguar për të luftuar ushtarët për të parandaluar mangësi poshtër dhe vitaminë. Pasi pemë u rritur gjerësisht në kopshte dhe pemishte, pronat e të dobishme ftua japoneze është bërë e mundur për të ruajtur për dimrin dhe gjindja thjeshtë. Çfarë i saj përsëri filloi të përgatitet reçel, fruta ëmbëlsuar dhe bllokim. Në shekullin e njëzetë ishte sqaruar përbërjen kimike të frutave. Doli se ai përmban një shumë të komponimeve fenolike, pektin, vitamina, leykoantotsianiv, anthocyanins, dhe elementët gjurmë. Përveç kësaj, ftua Japanese - një burim i vlefshëm i mineraleve të lehtë tretshëm.

Fruta dhe gjethet përmbajnë elemente të tilla si alumini, kalium, mangan, kalcium, natrium, bor. Ato ndihmojnë trupin të përballuar me rritjen e aktivitetit fizik, lodhje dhe për të krijuar një të ashtuquajtur "jastëk" për të parandaluar shtetet e stresit. Duke përdorur vitamina Japanese ftua Pronat e dobishme e ftua japoneze mund t'i atribuohet vitaminës C, e cila është e përfshirë në zhvillimin e substancave të rëndësishme për trupin - interferon që mbron trupin nga infeksioni dhe rrit fuqinë e sistemit imunitar. Gjatë ftohjet ftua Japanese mund të përshpejtojë procesin e shërimit, për të mbrojtur kundër infeksioneve të mëtejshme.

Vitamina B - B1, B2, B6. Thiamine (B1) rrit metabolizmin, ndihmon epërsinë në metabolizmin normale, normalizes aktivitetin e muskujve dhe nervore; ndihmon për të rritur efikasitetin e sistemit kardiovaskular të shpejt të të shpëtoj e lodhjes gjatë punës së rëndë fizike. B2 (riboflavin ose) - vitaminë që ndikon në rinovimin e qelizave, e cila normalizes dhe përshpejton metabolizmin qelizor. Është e rekomanduar për vizionin e tij të paqartë, plagët që gjatë për të shëruar dhe gjakut, si dhe çrregullime funksionale të lëkurës dhe mukozës. Pyridoxine (B6), është i përfshirë në hematopoiesis dhe rivendosur metabolizmin yndyrë.

Prona fruta Pavarësisht nga fakti se ndryshe nga ftua të zakonshëm, bimët frutore japoneze vështirë se përdoren të papërpunuara, pronat e tij të dobishme ftua Japanese mund të përdoret për trajtimin e shumë sëmundjeve dhe çrregullimeve të trupit. Frytin e tyre merren për të trajtuar bronkit, sëmundje pulmonare, astma, shtetërore astmopodobnye. Fruta mund të ruhen për një kohë të gjatë në frigorifer, por ata rekomandojnë të prerë në feta, sasi e vogël me sheqer dhe mbyllur fort. Prerë dhe fruta të thata përdoret butë sukses si qirinj (në mjekësi Tibetan) në trajtimin e sëmundjes veshit dhe kur ftohtë.

Lëng mund të shtohet në çaj për të rritur imunitetin, si ajo shpëtoi më shumë vitaminë C se sa lëng limoni ose një fetë limoni. Fllad i shtrydhur lëng - profilaktikut të mirë për të parandaluar atherosclerosis, pectoris, infeksionet purulent e gojës. Ajo përdoret gjithashtu për të zbutur lëkurën dhe trajtuar inflamacion të zorrëve. Lëng (ose i holluar në të zier shurup ujit në 01:10) jep tonik trupit dhe antiseptik. Është e rekomanduar për të pirë gjatë stimulimit të traktit gastrointestinal. Ftua farë supë dhe janë përdorur për infeksionet e syrit, irritim dhe skuqje e lëkurës, reaksionet alergjike dhe djegie.

Gjithashtu lëng është përdorur në kozmetikë për përgatitjen Pastrimi lëkurës me vaj. Për këtë qëllim, ajo është e përzier në proporcione të barabarta me të bardhë veze të rrahur, alkoolit dhe alkoolit kamfor. Helen,