Përdorimi Aertal tabletë, udhëzimet për përdorim, analoge, contraindications


Njerëzit me sëmundjet e nyjeve të bëhet çdo vit e më shumë. Ka shumë arsye: sëmundjet kronike (nyje, disa organet e brendshme dhe sistemet), artrit alergjik, mjedis i varfër, jo racional dhe nuk hahet një dietë të ekuilibruar, etj dhimbje e vazhdueshme në nyje sjell këta pacientë siklet, redukton efikasitetin dhe cilësinë e jetës së tyre, duke kufizuar varg e levizjes e shpinë dhe nyje. Për të lehtësuar vuajtjet e këtyre pacientëve filloi NSAIDs (drogë jo-steroidal anti-inflamator). Një nga anëtarët e këtij grupi janë të drogës Aertal, përdorimi i të cilave ne e konsiderojmë në këtë faqe interneti artikull.

Unë do të ju tregojnë për Aertal përdorimit të pilulës, udhëzimet për përdorim, analogë, contraindications, treguesit, efektet anësore të kësaj droge. Produkt Aertal - përgatitja e një brezi të ri të NSAIDs të dizajnuara për përdorim të zgjatur. Ajo është në dispozicion në tableta film veshura shell, secila përmban 100 mg e substancës aktive. Për shkak të popullaritetit të tij ka homologët Aertal. Ky mjekim të tilla si Asinak, Atsiklofenak. Por ata të gjithë kanë të njëjtin përbërës aktiv është atsiklofenak. Si funksionon Aertal? Në udhëzimet për përdorimin tregohet se Aertal dhe analogët e saj reduktuar sintezën e ndërmjetësuesve inflamatore (prostaglandins, prostacyclin) me inflamacion nëpërmjet inhibimit të ciklooksigjenaze enzimë.


Kjo është arritur nga një anti-inflamator, analgjezik, efekti antipiretik kur të marrë Aertal. Përveç kësaj, ajo ka aftësinë për të reduktuar ngurtësi në mëngjes, ënjtje e nyjave, e cila është veçanërisht e rëndësishme për pacientët me sëmundje Kronikë revamaticheskimi (reumatoid, artriti psoriatik). Instruksionet per perdorim tregojnë se pas administrimit oral Aertal ose analogët e saj substance aktive përthithet shpejt. Përqendrimi maksimal i saj plazma vërejtur pas 1,5-3 orë. Përmbajtja e tij është përbërës aktiv në lëngun synovial shumë shpejt arrin numër të lartë. Gjysmë-jeta është rreth 04:00, në mënyrë që përdoruesi ofron për të marrë tableta 2 herë në ditë.

Aertal ka indikacionet e mëposhtme për përdorim • trajtimin e dhimbjes, reduktuar shenjat e inflamacionit në pacientët me artrit, ishias (plagë sciatic nervore), semundjet reumatike; • osteoarthritis, spondylitis ankylosing, një trajtim simptomatik; • lehtësim të dhimbjes akute të dhëmbëve; • dhimbje koke; • dhimbje të fytit me grykët akute; Në udhëzimin e përgatitjes siguron tillë Aertal contraindication : • intolerancës individuale përgatitje kompleks aktiv, përbërësit e tij ndihmëse. • sëmundjeve të traktit të tretjes në kohën e acarimit (ulcera peptike dhe 12 ulcera duodenale, gastrit akut, koliti).

• Gjakderdhje nga çdo trakti gastrointestinal ose dyshohet atë. • koagulimit të Rënda të gjakut, funksionin e veshkave, mëlçisë. • Hyperkalemia. • Pas kirurgjisë koronare arterie bajpas. • Mosha 18 vjet. • Shtatzënia, laktacionit. Aertal dhe analoge e saj emërohen nga me kujdes këto kategori të pacientëve: • keni ndonjë mosfunksionim të veshkave, mëlçisë (madje shumë të vogla). • cila kanë kaluar lëvizur çdo sëmundje të traktit gastrointestinal. • Me astma (alergji të mundshme ndër të acidit acetilsalicilik). • sëmundje koronare të zemrës.

• Me presionin e lartë të gjakut, rrjedhjen e gjakut cerebrale. • Pacientët që zbuluar Helicobacter pylori. • Me sëmundje të rëndë fizike, diabeti, metabolizmit lipidet. • pacientët e moshuar. • duhanpirësit të rënda, njerëzit që abuzojnë alkool. • Puna është e lidhur me mekanizmat potencialisht të rrezikshme për veten dhe të tjerët. • Menaxhimi i trafikut gjatë trajtimit. Cilat janë efektet anësore Aertal dhe analoge të saj? • sistemi i tretjes. Diarre, vjellje, dhimbje abdominale dhe epigastrike, distension barkut, anoreksi, kapsllëk, rritja e rastit në enzimat e mëlçisë, zhvillimi i erozive dhe të lezioneve ulcerative dhe gjakderdhje nga trakti gastrointestinal, stomatiti, hepatit toksik.

• sistemin nervor. Dhimbje koke, marramendje, çdo çrregullime të gjumit, shkeljet e ndjeshmërisë, vizion, dëgjimi, kujtesës