Adnexitises trajtim popullore bimor


Adnexitises - ajo është një sëmundje e zakonshme gjinekologjik, karakterizuar nga inflamacioni i uterusit. Kjo është një sëmundje shumë serioze, i mbushur me komplikime nëse ajo është me siguri nuk trajtohet. Por ju do të trajtojnë atë, kështu që ne kemi vendosur për të folur faqen Redaktuar rreth adnexitis, një trajtim popullore bimor për këtë sëmundje. Që anatomike lidhur me mitër dhe tubat fallopiane vezore. E para, inflamacion fillon në tubat fallopiane, por shpejt përhapet në vezore. Në mjekësinë popullore per trajtimin e inflamacionit akut të lëngut më përdoret shpesh dhe ekstrakte nga bimët e ndryshme.

Për t'u dhënë një recetave pak për droga të tilla. Por, para se ta përshkrimin e recetave, vini re se adnexitises trajtimi është i suksesshëm vetëm nëse mjetet për të aplikuar mjekësi tradicionale dhe popullore në kompleksin. Për trajtimin e bimëve inflamatore të përdorura brenda dhe jashtë, për tampona, banja vaginale, lavazheve vagjinore dhe enemas. Mos u habitni nga sëmundje probleme ndonjëherë fajtore zorrë. Enemas Ju do të duhet 2 lugë lule kamomil dhe gotë ujë. Lule të thata kamomil duhet të derdh një tas qelqi dhe i hedh ujë të valë.
Anije të mbuluar dhe të lënë të mbush për rreth 20 minuta.


Para procedurës, vendos një klizmë spastrimit me ujë të ngrohtë të pastër. Pastaj ftohur në 36 gradë zierje e kamomil tendosje përmes një leckë garzë të palosur dhe e bëjnë atë një tjetër klizmë. Pas procedurës ju duhet të shtrihen në anën tuaj për 20 minuta. Trajtim Përsëriteni çdo ditë folklorik çdo natë. * Ajo merr 5 orë Mugwort lugë, lule kamomil, Veronica drogës, 1 orë e bimeve dhe tërfili 400 gram ujë. Bluaj barin dhe përzierje mirë. 2,5 lugë përzierje të thatë dhe derdh ujë të valë për 20 minuta të këmbëngulë. Para trajtimit duhet të përgatiten për të vënë një klizmë spastrimit. Pastaj infuzion qelqi otleya dhe t'i bëjë ata një klizmë i dytë, pala gënjeshtër dhe prisni derisa të lëngshme është zhytur plotësisht.

Tani të marrë një gjysmë gotë me lëng mishi dhe të bëjë ujitjes. Koha e gjumit duhet të pini edhe një gotë me supë të nxehtë. Healers trajtim bimor rekomandojnë të mbajë rregullisht për 4 ditë. Për përdorim oral Ju do të duhet 1 patate të papërpunuara. Ajo duhet të jetë patate të patrajtuara, larë dhe hekura. Për slurry lëng duhet të tejkalohen. Lëng duhet të jetë i dehur në mëngjes në një stomak bosh përditshme. Ky trajtim mund të zgjasë për një kohë të gjatë - disa muaj. Ju do të duhet 1 Hypericum lugë gjelle dhe një gotë me ujë. Ju duhet të derdh ujë të valë dhe Hypericum bar mbuluar. Kapaciteti për të vënë një zjarr të vogël dhe ziej rreth 15 minuta.

Pastaj tendosje supë. Zierje ftohur duhet të jetë i dehur tre herë në ditë për 5 lugë. Ajo do të marrë një gotë me ujë tavolinë dhe një krevat me lule të thata kulpër. Lule kulpër për të derdh ujë të valë dhe vlim për 10 minuta. Supë është e ftohtë dhe të marrë tre herë në ditë në një lugë gjelle. * Përgatitja e rrëshirë-oleoresin (bredh, bredhi, pishe apo kedri) - gjysmë lugë çaji patate të para dhe 3. Patate pije dhe për të hequr lëkurën. Atëherë ajo duhet hekura dhe shtrydh slurry rezulton. Rrëshirë-oleoresin duhet të jetë tërësisht i thatë dhe bluaj dhe pastaj ha. Rec është e gjitha filxhan i tretë i patate lëng. Mjekimi recetë 2 muajt e fundit si vijon: Jave duke marrë ilaçe dhe pushim javor.

Mjet të ngrënë në 20 minuta. pas ngrënit një herë në ditë. Ajo do të marrë 400g e ujit, 2 lugë përfshirë hithër, buds thupër, rrënjët mashtruese, nënës dhe njerkës, knotweed, herbs celandine, 5 lugë Wort h Shën Gjonit, 4 h e luleve të Calendula (kumak), copëtuar rrënjë rodhe, yarrow 3 lugë eukalipt lë h dhe 1 h e qese bimëve të bariut. Të gjitha këto bimë duhet të jenë të përziera. Dy lugë përzierje për të derdh ujë të valë, të mbuluar dhe tas përfundoi mirë leckë, mundësisht leshi. Supë duhet të qëndrojë për një orë, pastaj tendosje atë. Infuzion i përgatitur duhet të pini 2 lugë për një muaj. * Përgatitja 5 gota ujë 4 tablespoons ngjyra gëlqere herbs lugë gjelle celandine dhe qepë integruar.

Herbs celandine për përzierje me gëlqere-çel, të mbuluar me ujë dhe vlim për mbledhjen rreth ngrohjes ulët për 15 minuta. Shto në qepë supë për minutë deri bërë. Të gjitha përzierje dhe kur vlon, hiqni nga të nxehtit. Supë nevojë për të ftohur dhe thahet. Mjetet duhet të merren në kohën e gjumit, e 1 deri 2 lugë. Trajtimi do të zgjasë 3 ditë. Douching Sepse gruaja e ujitjes duhet të shtrihen në shpinë, të heqë tas dhe e vënë atë në anije. Pastaj vagina në mur mbrapa është futur qese sterile dhe tip të zier prekur llambë, në dispozicion nga 50 në 100 ml.

Pas douching mundësisht të qëndrojnë 30 minuta në një zgjidhje erdhi në kontakt me muret e vaginës dhe mitrës, depërtuar në indet përreth. Temperatura e zgjidhjes për ujitje - rreth 40 gradë. Nëse në mënyrë specifike nuk është përcaktuar se douching mbahet tri herë në ditë për 14 ditë. * Përgatitja Caragana barishte 2 lugë dhe 400 gram ujë të nxehtë. Bari i thatë derdh ujë të valë dhe të ziej për ngrohje të ulët për rreth 15 minuta. Supë është e ftohtë për të 37o C dhe tendosje. Infuzion i përdorim për ujitje. Procedura duhet të kryhet një herë në ditë. Ajo do të marrë 2 lugë gjethe të thata eukalipt dhe bar, yarrow dhe 5 gota me ujë të nxehtë.

Lë eukalipt dhe yarrow duhet të përzierje. 2 lugë përzierje bari i thatë pour vatra për të pjekur enë me ujë fort të mbuluar dhe të lënë të mbush orë - gjysmë. Infuzion është përdorur për ujitje. Procedura kryhet përditshme një herë në ditë. Trajtimi zgjat të paktën 2 javë. Tamponin Para futjes së
tampon duhet të mbajë douching. Dhe vetëm atëherë futet në vaginë shtupë mjekësore. Nëse shpejtësia nuk është e specifikuar, atëherë ajo duhet të qëndrojnë atje për 6-8 orë. * Për të përgatitur përbërje terapeutik do të duhet 2 karafil peeled hudhër, disa pika lëng celandine dhe ujit.

Me Frog duhet të përgatisë një slurry e hudhër dhe shtrydh atë. Në rezulton lëng hudhër, shtoni pak ujë dhe disa pika lëng celandine. Atëherë specifikoni shtupë dhe njom atë me përzjerje. Shkruani shtupë thellë në vaginë dhe thith 03:00. Procedura është e këshilluar për të shpenzuar 2 vjet në një javë për të shërohen. Banja Para se të marrë banjot vaginë duhet patjetër spryntsyuvaty. Pastaj në vaginë mbushur me përbërje të ngrohtë terapeutik minuta 30 kështu që ai i zhytur qafën. Banja mund të bëhet në karrige gjinekologjike. Gjatë kësaj kohe, përbërja do të depërtojnë në indet përreth. * Mix 3 h. L. hithër, 5 h.

l. barishte zog Polygonum, 1 lugë çaji lule melchennyh kamomil, lisi leh. Otcherpnite 2 tbsp. l. përzierje dhe litër oblyyte e ujë të valë. Le të qëndrojë dhe filtri. Lydia,