Adnexitises - trajtim për Popullit


Adnexitises - një sëmundje shumë e zakonshme në mesin e grave mbi 30 vjet. Karakterizuara nga inflamacion në mitër (vezoret, tuba fallopiane). Sëmundja është shumë serioze, është i mbushur me komplikacione të rënda nëse nuk trajtohet. Cilat janë simptomat adnexitises karakteristike nga ajo që duket të sëmundjeve që metodat e trajtimit që janë mjetet juridike popullore për të luftuar sëmundjen - e gjithë kjo ju do të mësojnë nga neni "adnexitises -. Trajtim për Popullit" Shkaqet, simptomat adnexitises Adnexitises ndodh në një ambient depërtimi në të patogjeneve vezoret: Chlamydia, staphylococci Enterokoket, streptokoket.

Si rezultat i aktiviteteve të tyre është plagosur indeve ovarian e vezore, mbushjen e tyre me pleh organik. Ky proces mund të ndodhë edhe në tubat fallopiane. Shfaqja e sëmundjes karakterizohet kryesisht nga një dhimbje të mprehtë në bark të ulët, ethe, vjellje, të vjella. Nga organet gjenitale të shfaqet shkarkesë purulent nga përmbajtja.
Manifestimi më i zakonshëm i sëmundjes është duke filluar ciklin menstrual. Kjo menstruacione të bëhen të pakta me simptoma karakteristike. Kjo situatë është komplikuar nga nervozizëm, ulur efikasitetin, pagjumësi, gjumë cilësi të dobët.


Adnexitises mund të çojë në faktorët jo-specifike të tilla si lodhje të shpeshta, hipotermi, konflikti, stresi, emocionet negative të gjatë, sëmundje të ekstra-gjenitale. Si për të trajtuar adnexitis? Sëmundjeve domosdoshmërisht kërkojnë ekzaminim mjekësor, emërimin e një trajtim të veçantë. Pa sëmundje të shpejtë të kujdesit mjekësor mund të shndërrohet në kronike, me periudhat e acarimin shpeshta. Ajo është gjithashtu e mundur penetrimi i qelb në bark, zorrët, të cilat mund të çojnë në organet e përgjithshme zahnoyennya. Pasojat e kësaj gjendje mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Në rast se sëmundja është e lehtë, nuk ka komplikime, dhe për të përshpejtuar procesin e shërimit duke përdorur mjetet juridike popullore adnexitises trajtimit.

Si të përdorni popullore adnexitises trajtimit mjetet juridike? Shumë mirë, një ilaç popullore popullor për të trajtuar adnexitises - lakër supë. Vlim një lë pak nga veshi i brendshëm në qumësht deri butë. Pastaj derdh supë të nxehtë në një tas smalt (nuk hiqni lakër). Pastaj merr një banjë me avull e supë të marra. Organi më të ulët dhe këmbët gjatë procedurës, të mbuluar me leckë të ngrohtë. Mbi të gjitha, një trajtim i mirë i ngrohtë underbelly avull. Procedura përsëritet çdo ditë apo çdo ditë të tjera deri sa të ndalet përzgjedhje. Por nëse ethe, procedurat e tilla nuk mund të mbajë.

Ilaç i mirë popull që është përdorur përveç trajtimit kryesor është lëng patate. Rub freskët integruar tre shpëlarje mirë nën ujë me patate zhvishem running (patate duhet të jetë i shëndetshëm, pa lakër, dëmtim). Shtrydh lëng me napë, pini një gotë të tretë me lëng me stomak bosh çdo ditë për një kohë të gjatë. Ky trajtim është i gjatë, por shumë efektive për të kuruar formë edhe kronike të sëmundjes. Nga kohët e lashta për të trajtuar sëmundjet e grave, duke përfshirë adnexitises healers përdorni dëllinjë. Për ta bërë këtë, vlim një kovë me ujë, të vënë prapa 50 manaferrat dëllinjë dhe i njëjti bimore rrjedh (burimore do të thyer).

Cover kapakun kovë, të përfundojë një batanije. Pas 02:00 infuzion tensionuar derdh në banjë përgatitur. Merrni këto vaske dëllinjë 1-2 ditë për 30-40 minuta. Një ilaç i mirë popullore për të trajtuar adnexitises është kulpër. Kjo bimë është konsideruar përgjithësisht femërore dhe ndihmon në trajtimin e Sëmundjet e shumë grave. 1 tbsp. l. fruta të thata pour 1 tbsp. ujë të valë, kuzhinier për ngrohje të ulët për rreth 15 minuta Le supë ka ftohur, tendosje, pi një gjysmë gotë 2-3 herë në ditë. Ju mund të shtoni pak mjaltë për shije të këndshme. Kur trajtimin adnexitises nevojë për të pastruar trupin. Ju mund të bëjë procedurat e pastrimit kursit infuzion i bazuar Bobble: 40 g

tharë lule litër birrë e ujit të vluar, të mbuluar me një peshqir, le të qëndrojë 20 minuta. Warm-ujë, jo më shumë se 36 gradë, përdorimi i enemas. Është e këshillueshme për të kryer procedura të tilla, 2 herë në ditë, por nëse kjo nuk është e mundur, të bëjë një spastrim klizmë 1 herë para se të krevat. Ato ndihmojnë për të pastruar zorrët, të përshpejtojë shërimin, të parandaluar infektimin e organeve të brendshme të përmbajtjes purulent, të zvogëlojë dhimbjen. Për të trajtuar adnexitises mund të provoni këtë ilaç popullore vjetër: Muzik rreth 750 gram tre (të mundshëm) aloe, derdh litër përzierje Cahors natyrore. Shtoje 1 kg mjaltë i vërtetë i mirë, llokoçis mirë, hiqni frigorifer për një javë.

Merrni kjo do të thotë e parë 1 h. L. çdo ditë, mundësisht në mbrëmje. Gradualisht rritet ky numër në 3. l. Kursi i trajtimit - 2 muaj. Së shpejti dhimbje të shkojnë larg, të ndaluar përzgjedhje. Përveç kësaj, këto barna të rritur sistemin imunitar, ka anti-inflamator, antibacterial, pronat tonik. Trajtimi i mjeteve juridike popullore adnexitises kohë të gjatë, por jep rezultate të mira. Por në çdo rast ajo nuk duhet të zëvendësojnë recetë nga mjeku. Para se të filloni të përdorni këto karakteristika, të jetë i sigurt për të bisedoni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,