Adjika e dimrit - recetë


Adjika - një pastoobraznaya me erëza erëza me piper të kuq, hudhër dhe bimëve, të cilat amvise begatë mund të bëni në shtëpi dhe përdoren pastaj në përgatitjen e pothuajse çdo gjellë. Ne e dimë se ajo ndihmon tretjen, metabolizmin në trup dhe ka efekt antivirale. Vetëm para se unë të tregoj se si të përgatiten për adjika dimrit, të japë recetë për të filluar për të përcaktuar në mënyrë rigoroze për veten e tyre se çfarë bën fjalën "adjika." Sepse prodhuesit moderne të quajtur "adjika" ofron blerësit një shumëllojshmëri të sauces, mollë, karrota, domate, hudhër dhe ketchup dhe domate paste konfuzion.

Në raftet mund të takohen edhe mundësitë më ekzotike adzhika kungull, kumbulla dhe me shtimin e rrikë. Dhe pavarësisht nga fakti se këto produkte mund të ketë një shije të këndshme, adzhytsi absolutisht asgjë që ata nuk bëjnë. Speca të nxehtë, hudhër dhe kripë - janë komponentet kryesore të adzhika reale Abkhazisë. Të gjithë përbërësit janë me kujdes tensionohet në shtet butë, shtoi erëza të ndryshme dhe koriandër. Adjika shfaq në Abkhazi (por jo në Gjeorgji dhe Armeni, siç disa mendojnë). Dhe pamja e saj është shumë interesante. Pranvera barinj Abkhazistanisht shkoi në mal për të kullotur delet. Pronarët dha atyre kripë, e cila është përdorur si një dele e veçantë shtesë ushqim.


Dhe që nga kripa ishte në atë kohë produkt shumë të shtrenjta, atëherë barinjtë nuk vjedhin ajo ka përzier me speca të nxehtë. Por si doli, kjo nuk e pengoi Barinjte e përdorin atë si një erëza shijshme. Ata mendonin kështu - njëherë delet hanë, pse ne nuk e ha ... Për adjika edhe tastier, aty u shtuar cilantro, hudhër, HOPS-suneli dhe erëza të ndryshme. Kjo është ajo dhe adjika lindur. Ka një keqkuptim midis përbërësit e përdorur për gatim adzhika domate. Por kjo nuk është kështu, sepse e kuqe është erëza e kuqe ofron speca të nxehtë. Duke iu referuar adzhika klasik recetë, ju mund të shihni se në piper fillim podvyalivayut diellit, dhe pas fërkim dy gurë banesë ndryshojnë në madhësi.

Kur bluarje hudhër shtuar dhe erëza që lirimin e vajra esenciale ofron një erëza të këndshme aroma. Në kushtet e jetës urbane është e vështirë për të mbajtur të gjitha përgatitjet e, kështu që ne pak do të rregullojë recetë në aftësitë tona. Pra, piper podvyalivayut Ne nuk do të përdorim një blender për bluarjen apo mulli të përshtatshme. Recetë klasik adzhika akute në dimër Për të bërë një adjika me të vërtetë të mprehtë të merret përbërësit e mëposhtme: 1) akute Red - 1 kg 2) Hudhër - 0,5 kg 3) Salt (bluarje numër 0) - 1/4 filxhan 4) Një përzierje e erëza (HOPS-suneli , fara kopër, koriandër) - 0,5 gota Një tjetër pikë e rëndësishme - ju duhet doreza gome.

Dhe kjo është krejtësisht serioze! Erëza nga të vërtetë të vërtetë (!) Akut dhe të armëve mund edhe të preket, për të mos përmendur në stomak. Prandaj, kjo recetë është vetëm për informacion në vend se për zbatimin e tij. Megjithatë, duke sjellë në të një ndryshim të vogël, ne mund plotësisht erëza ushqimor. Për ta bërë këtë, të japë më shumë recetë acclimatized përgatitja adzhika për dimër. Si pasojë, disa piper nxehtë lehtë mund të zëvendësojë piper i kuq. Për shembull, merrni 800 g dhe 200 g speca speca të nxehtë. Është e nevojshme për të ndarë rrjedhin, farë të pastër. Pastaj bluaj përdorur një blender ose mishit mulli mund të përdoren (në këtë rast një scrollable 3 herë).

E njëjta gjë që ne bëjmë me hudhër. Koriandër dhe kopër fara janë të grimcuar dhe të gjithë përzierje mirë, kripë. Si rezultat, ne duhet të marrë një masë homogjene që i ngjan një paste. Gjithashtu në adjika mund të shtoni cilantro freskët, kopër, por pastaj një erëza pak do të ndryshojë ngjyra e saj. Ka shumë tifozë adzhika domate që ju mund të hani sasi të mëdha, por në fakt kjo nuk është e adzhika. Adzhika recetë me domate Ajo është gjithashtu e mundur për të eksperimentuar. Ka shumë variacione të recetave. Këtu është më e shijshme dhe i dashur. Receta e parë - të ftohtë: 1) Domate - 3 kg 2) Sweet piper - 1 kg 3) Hudhër - 0,5 kg 4) piper të nxehtë - 150g 5) Salt - 0,5 gota 6) Sheqeri - 3 lugë të gjithë përbërësit një mulli mishit të bluaj, përzierje, shtoni kripë dhe sheqer.

Duke rezultuar në masë të lënë gjatë natës. Në mëngjes, ikjen të lëngshme tepërt, atëherë vendin
Ichi adjika në banka. Dyqan kjo erëza kërkohet në frigorifer. Recetë tjetër - hot: 1) Tomatoes - 3 kg 2) piper Sweet -2 kg 3) hudhër - 300 g 4) piper të nxehtë - 150g 5) Sheqeri - 0,5 gota 6) uthull (9%) - 0,5 7 gota) vaj luledielli - 1 filxhan Salt - 0,5 gota 9) herbs freskëta (majdanoz, kopër, selino) - 400 g 10) Korianderi, hop-suneli, arre - shije është e nevojshme të grij domate dhe piper. Pastaj, përzierje, shtoni gjalpë dhe kuzhinier në masë rezulton rreth ngrohjes mesme për 01:00, nxitje të vazhdueshme.

Pastaj i ftohtë, shtoni uthull, kripë, sheqer dhe hudhër grimcuar.
E gjelbër grimcuar në një blender. Në përfundim, të gjithë përzierje mirë dhe të japë një birrë të vogël. Dhe adjika tonë gati! Për të ndryshuar një adzhika pak shije, ju mund të rritur ose ulur sasinë e një nuancë. Edhe pse, dozim të ndryshme dhe përbërësit kryesorë. Version adzhika fundit bëhet e panevojshme të shtoni mollë, karrota, rrikë ose patëllxhan. Mbi të gjitha, mos kini frikë të eksperimentojnë. Dhe, sigurisht, mos harroni doreza për të punuar me piper të nxehtë. Një oreks i mirë! Bobryshev Taras,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë!

Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!