Adenoma e trajtimit të prostatës për të Popullit


Adenoma e prostatës (BPH lëvizje) është një tejrritje i qelizave periureteralnyh gjendrës përreth uretrës. Ta themi thjesht, kjo rritje në kancerin e prostatës. Statistikisht, ky tumor beninj duket pothuajse çdo njeri të dytë që kaloi vijën dhe 50 vjet. Statistikat e hidhur, e drejtë? Për ne është shumë e rëndësishme - të mbajtur burrëri dhe shëndetin për shumë vite. Kështu që nuk është mjaft e një pyetje të arsyeshme: çfarë të bëni? Në këtë artikull unë do të përpiqem të përgjigjem atë. Për këtë qëllim, një më afër shikoni në çfarë trajtimi BPH të këtij tumorale mjeteve juridike popullore.

Pra, së pari le të flasim për shkaqet, në vend, si dhe parashikimi i zhvillimit të tumorit. Mjekët urologists argumentojnë se rritja e prostatës fillon në sfond moshë ndryshimeve hormonale (pas 45 - 50 vjeç) në një njeri në tërësi (dhe në prostatë, në veçanti). Megjithatë, më të ndjeshëm ndaj sëmundjes, ata që të çojë një mënyrë jetese i ulur, lëvizje pak nuk kryejnë stërvitje. Gjithashtu rol të rëndësishëm në rritjen e prostatës luan predispozitë gjenetike. Nga rruga, hulumtimet mjekësore nuk e konfirmon ekzistencën e një lidhje të drejtpërdrejtë midis rritjes së hekurudhave indeve dhe duhanit ose konfiskimit të alkoolit.


Jeta Rich seksi ndoshta nuk është një faktor rreziku. Përkundrazi, në të kundërtën, paraburgimi i vazhduar lehtëson çrregullime të sistemit urogjenital. Unë duhet të shtoj se në një kancer të prostatës moshë të re është shumë e rrallë. Simptomat ndryshojnë në varësi nga shkalla e sëmundjes. Kështu, simptomat tipike të BPH në fazën e parë përfshijnë: * rritur pretendimet e "të kërkesës" (veçanërisht gjatë natës, ndonjëherë deri në 10 herë ose më shumë) është e vështirë për të duruar gjatë, nuk mund të mbajë prapa urinës vonesë * jet letargji para urinimi, atë merr shumë kohë, dhe pas urinë vazhdon të dalë lirisht të theksohet se faza fillestare zgjat disa vite.

Në mënyrë tipike, dy (në raste të rënda) në dhjetë vjet. Sigurisht, kjo është koha më e mirë për të bërë trajtim në kohë. Nëse sëmundja nuk i është dhënë për shkak vëmendjes, atëherë vjen në fazën e dytë. Në këtë fazë, njerëzit kishin për të nënshtrohet trajtimit në spital. Zakonisht e gjithë kjo ndodh në sfondin e prostatitis kronike. Faza e tretë është prishur të gjitha hormonet. Pacienti ndjen dobësi, anoreksi (duke përfshirë seksual), dhe dhimbje në ijë (muskujve). Trajtim Folk Unë mendoj se tani është koha për të folur për trajtimin e mjeteve juridike popullore adenomas.

Por së pari unë dua të theksohet se të gjitha sëmundjet e sistemit urogjenital - kjo është shumë serioze. Ndonjëherë rëndim mund të jetë më i vështirë, dhe pasojat - i pakthyeshëm. Prandaj, pa dyshim, kontaktoni mjekun tuaj. Le pikërisht krijojë diagnozë, të përshkruajnë ilaçe. Nëse keni BPH, trajtim kombëtar do të jetë një shtesë e mirë për të. Pse është kjo?! Rezultatet më të mira janë dorahuyutsya gjithmonë duke kombinuar popull dhe metodat tradicionale. Këtu janë disa recetave. * Ndihmë Fara kungull i madh në luftimin e sëmundje serioze. Një mjet shumë efektiv, ata përmbajnë zink.

Ky element është thelbësor për trupin e mashkullit. Pra, vetëm të dobishme hani fara (natyrisht, më të mirë, por në mënyrë ideale - përditshme para ngrënies). Përveç kësaj, ju mund të lëvizni kile fara peeled kungull (jo i pjekur). Pastaj, shtoni këtë peshë dyqind gram mjaltë, llokoçis dhe shkarko ëmbëlsira të vogla. Ata duhet të ruhen në frigorifer. Por mos harroni që të marrin disa pjesë më parë në mënyrë që ata ngrohur në temperaturën e dhomës. Hani atyre një apo dy dy copa në ditë për gjysmë ore para një vakt. mos gëlltitni shpejt, përtyp tërësisht. Një tjetër burim i zinkut janë oysters, por ajo është e pagjasë shumica e njerëzve mund të përballojë të përdorin ato rregullisht për ushqim.

Qepë zhvishem gjithashtu do të japë një rezultat pozitiv. Merrni një lëvozhgë të vogël, larë atë tërësisht nën ujë të ftohtë. Pastaj, vlim shtatëqind gram ujë dhe një husks më të ulëta në ujë të nxehtë. Prisni pesë minuta. Hiq pan nga të nxehtit dhe të lënë për 1:00. Pije "qepë" supë duhet të jetë tre herë në ditë për një gjysmë filxhan. Nëse ju duket për shije shumë të hidhur, atëherë holluar supë ujë të zier. Ja një tjetër recetë: të marrë dyqind gram hudhër dhe një duzinë limon vogla. Hudhër duhet të pastrohen dhe grimcuar, dhe lëng limoni për të shtrydh pak më shumë. Lëng limoni, shtoni hudhër grimcuar dhe llokoçis.

Mjet është infused gjatë muajit (24 ditë). Dozimi është si vijon: një lugë çaji të përzierje Llokoçis në një gotë me ujë të ngrohtë, pini para gjumit. Kohëzgjatja e kursit - tre javë. Kjo do të ishte i mjaftueshëm për të përballuar me këtë sëmundje në fillim. Nëse situata është përkeqësuar, atëherë nxitoni për të parë një mjek. Fat i mirë dhe shëndet të mirë! Vladimir, www.rasteniya-lecarstvennie. ru