Adenoma nga mjetet juridike popullore prostatës


Për fat të keq, shumë njerëz të njohur prostatitis sëmundje. Pa trajtim të shpejtë dhe të duhur, shpesh është pa probleme në një tjetër sëmundje - adenomës prostatës. Ajo eshte nje tumor beninj që formon një ose më shumë nyje. Tumoret rritet me rritjen squeezing uretrës. Si rezultat, një njeri i durueshëm shqetësuar urinim, ka dhimbje, probleme me ereksionit. Adenoma është një tumor beninj, ajo nuk jep metastaza dhe jo goditjen organet e tjera. Ky është dallimi kryesor në mes adenoma e kancerit të prostatës. Ka edhe tretmane të ndryshme për adenoma e prostatës.

Përdor ilaçe, trajtimet tradicionale. Sot në vend, ne do të flasim me ju në lidhje me se si për të manifestuar veten mjetet juridike Kanceri i prostatës popullore për të shpëtoj prej tij. Simptomet e adenoma e prostatës? Në fazën fillestare të sëmundjes duket i shpeshtë, thirrje të fortë për të urinoj, por rrjedhë e ngadaltë e urinës, urinim mund të jetë i dhimbshëm, ndoshta mosmbajtjeje. Faza e dytë e rritjes adenoma në madhësi, më shumë ureters squeezing. Simptomat fillestare janë përkeqësuar me të fortë thirrje, të shpeshtë të urinimit të vështirë. Për të thahet fshikëzës duhet tendosje muskujt për të shtyrë.


Urina mund të përmbajë një përzierje e gjakut. Faza e tretë e sëmundjes karakterizuar nga vështirësi të vazhdueshme në urinimi. Në vend të zakonshme vëllimin e 200-300 ml urinë, qëndron jo më shumë se 20-30 ml. Departamenti i urinës ndodh me vështirësi, ndonjëherë rënie nga rënie, pavarësisht nga fshikëza është e plotë.
Për fat të keq, vetë adenoma nuk mund të zhduket, kështu që ju duhet të marrë hapa për të trajtuar atë. Me trajtim efektiv mund të ndaluar procesin e sëmundjes, për t'u kthyer në një njeri normal të plotë të jetës. Në trajtimin e sëmundjes përpiqen për të lëvizur më shumë, mos rri për një kohë të gjatë, të bërë stërvitje.

Ju nuk mund të heqë pesha, të kapur një të ftohtë, të parandaluar këmbët hipotermi dhe trupin e ulët. Të përjashtuar nga dietë të seasonings djegëse, piper i hidhur kuqe, mustardë. Mos hani yndyror, i tymosur, konservuar përjashtojë alkool. Mos hani ose pini ujë para se të shkojnë në shtrat. Ndiqni tretje, për të shmangur shfaqjen e kapsllëk. Trajtimi i adenoma e prostatës Mjekësia moderne ofron një gamë të gjerë të barnave (oksiprogesterona, kapronat, depostat etj), trajtimit jo-operacionale të adenoma prostatic (hipertermia, tullumbace zgjerim të uretrës, fshikëzës catheterization, etj). Trajtim Folk Në fazat fillestare të sëmundjes janë ilaç popull shumë të efektshme.

Aplikoni durnishnika ekstrakt herbs, fruta Comarum, rrënjë hithër, etj Për të eliminuar tumorin, duke parandaluar përdorimin tretësirë ​​e saj të rritjes Aconite. Për përgatitjen e tij, 1 ch. L. rrënjët grimcuar e bimëve të mbushur 0,5 litra. mirë shishe cilësi vodka fort ardhmja zakuporte i tretësirë, hiqni një vend të errët për 2 javë. Pastaj merr 3 pika në 1 lugë gjelle. l. ujit. Një mjet i mirë është infuzion i kukutë. Plotësoni një gotë gjysmë litër bankën mbi lule treta grimcuar, shoots rinj të bimëve, pour vodka në hallkë. Mbyllni kapakun fort, hiqni një vend të errët për 3 javë.

Pastaj merr 5 pika dy herë në ditë para ushqimit. Trajtimi lëng adenoma Kalanchoe Kjo është një nga trajtimet më efektive tradicionale për adenoma e prostatës. Për të përgatitur atë, larë gjethe të freskëta, rrjedh Kalanchoe, hiqni frigorifer për një javë. Pastaj bluaj materialeve duke përdorur një blender, shtrydh lëng nëpër disa shtresa të napë. Pastaj derdh lëng 70% - alkool, në një raport prej 1: 4. Shitore në frigorifer do të thotë më pak se një vit. Merrni një gjysmë lugë çaji, larë poshtë me pak ujë, dy herë në ditë pas ngrënies. Së bashku me marrjen e lëng Kalanchoe brenda, të bëjë një locion për perineum, që t'i ndajë ujërat.

Trajtimi i produkteve të bletëve Edhe tretmane efektive adenoma është Propolisi nuancë, pelte mbretërore, ambrosia, mjaltë natyrore me huall mjalti, pidmor bee, etj mjetet më të popullarizuara të produkteve të bletëve kuptohet rasti bletët pidmor. Për ta bërë këtë, të përgatitur një tretësirë: Crush 6. l. pidmoru, derdh në një shishe të errët 0,7 l., pour 0,6 litra. 70% alkool. Fort zakuporte, hiqni një muaj, shkundni çdo ditë. Pastaj merr 30 pika në mes të ngrënies. Në sëmundje të avancuar, prania e comorbidities nevojë për një trajtim të plotë të adenoma. Nëse fondet konservatorë nuk sjellin efektin e dëshiruar, ju mund të kenë nevojë kirurgji.

Prandaj, është e rëndësishme të mos kandidojë sëmundje të fillojnë në kohë mjetet juridike përdorim popullore për të trajtuar kancerin e prostatës me para të simptomave të saj. Në këtë rast, lëng Kalanchoe, dhe dhurata të tjera të natyrës mund të jetë mjaft efektive për liri të plotë nga sëmundja. Cheers! Svetlana,