Adenoids te fëmijët - një trajtim popullor


Adenoids dhe bajame janë vënë thjesht defektet e faringut bajame. Shumica e tyre mund të gjenden në fëmijët 3-10 vjet. Ata janë të lidhur me një faktor trashëguar apo është pasojë e sëmundjeve infektive, këto përfshijnë grip, ethe të kuqe flakë, fruthi dhe sëmundjet e lidhura. Shenjat e probleme janë faktorët në vijim. Shortness frymëmarrje hundës pa ethe, rrufë të gjatë, të cilat nuk janë droga, frymëmarrje gojë, shpesh gjatë natës. Sigurisht, kjo sëmundje është më e zakonshme tek fëmijët, pasi ato janë më të ndjeshëm ndaj ftohjet sepse edhe një sistem imunitar të dobët.

Prindërit nuk duhet të trembet me diagnozën mjeku sepse adenoids në fëmijët është një trajtim mjaft popullor mund të shërohet. Në mënyrë efektive dhe të sigurtë në shumicën e rasteve. Sipas mendimit tim dhe faqen editoriale, është më mirë për të përdorur një trajtim popullore për plotësim të përshkruara nga mjeku juaj, dhe për këtë arsye është e nevojshme të konsultohet me të për recetave tuaj të zgjedhur dhe metodat e aplikimit. Ju gjithashtu duhet të marrin në konsideratë reagimin e fëmijës ndaj komponentëve të përdorur dhe nëse ai ka një alergji ndaj tyre. Recetave në vijim pas miratimit mund të përdoren në shtëpi. Për të përgatitur: - anise shtohen rreth 15 gram alkool në njëqind mililitra të mbrojtur e dhjetë ditë.


Kapaciteti duhet të gjithë kohën mbajtur në një vend të errët dhe të tronditur periodikisht. Pas skadimit të afatit të zgjidhjes është filtruar dhe derdhur në një enët e pastra. Produkti i përfunduar është holluar me ujë të zier në temperaturë dhome në një raport prej 1: 3. Tretësirë ​​merret tri herë në ditë për pesëmbëdhjetë pika. Trajtim Folk është kryer në zhdukjen e plagë. - Mumiyo mjaft të zakonshme në receta e mjekësisë tradicionale. Një gram i pagatuar i holluar në 5 lugë ujë të valë. Ky mjekim futur në hundë disa herë në ditë. Paralelisht me këtë trajtim të bërë zgjidhje e mëposhtme: 0,2 gram mumje tretur në një gotë me ujë.

Pije është numri i tij të jetë sips të mëdha gjatë gjithë ditës. - Shmangni rifillimi dhe ngadalësojnë përhapjen e adenoids ndihmojë vaj peshku. Ajo duhet të përdoret çdo ditë si udhëzuar. - Lëng panxhar çiftëzohet me mjaltë gjithashtu sjell rezultate të mira. Mixed dy pjesë lëng dhe një pjesë dripping përzierje mjaltë hundë. Pesë herë në ditë për 6 pika në secilën vrimë hunde. - Zhvillimi i adenoids mund të ndaluar duke përdorur ujë të kripur. Shpëlarje hundën dhe fytin e pastruar nga trupi akumuluar në këtë pjesë të mikrobet dhe bakteret. - Lëng i celandine duhet futur në çdo vrimë hunde bie çdo pesë minuta.

Rezultatet mund të dalë tre ose pesë pika. Kursi i trajtimit zgjat dy javë, dhe procedura kryhet dy herë në ditë. - Dush me ujë duhet të vendosen me Wort barishte pluhur Shën Gjonit dhe gjalpë pakripur, përqindjen e 1: 4. Pastaj për çdo lëng lugë çaji të produktit celandine u shtua në një shumë prej pesë pika. Tërësisht përzierje të gjitha produktet në çdo vrimë hunde varrosur dy pikat. Procedura është bërë katër herë në ditë të gjithë në javë. Nëse lind nevoja, atëherë përsërisin kursin në disa javë. - Ajo është e dobishme në trajtimin dhe vaj Tui. Dripping e tij gjashtë ose tetë pika në çdo vrimë hunde. Veprimet prodhojnë gjumit.

Trajtimi i fëmijëve është dy javë pas pushimit mund të bëjë përsëritjen. - Një gotë ujë të zier për të hedhur një lugë çaji të katërtën e sode buke dhe njëzet pika të zgjidhje 10% e Propolisi të alkoolit. Kjo përzierje është i larë hundë disa herë në ditë. Në çdo vrimë hunde duhet të përbëjnë gota gjysmë zgjidhje. - Terapi mbytje avulli ose si të dobishme në adenoids. Për ngrohje të ulët të valoj një gotë me ujë të përzier me një lugë plyuschevydnoy BURDA. Dhjetë minuta më vonë, fik ndezjes dhe ju mund të filloni procedurën. Çiftet thithur rreth pesë minuta tri herë në ditë. - Muret Lugë marrë nga arre mbyllur në një gotë me ujë.

Zgjidhja ishte sjellë një çiban dhe të mbrojtur. Brenda njëzet ditë, çdo ditë disa herë në ditë futur hundë mjekësi. Një dozë e vetme është gjashtë pika. - Dy lugë horsetail hedh një gotë me ujë dhe vlim për shtatë minuta. 02:00 mbrojti lëngshme dhe dëm të papastërtive zgjidhje nasopharynx lahen disa herë në ditë. Kursi i trajtimit zgjat një javë. - Tërësisht përzierje në një tas produktet e mëposhtme: mat një pjesë bar
Tregjet, dy lopë dhe një pjesë nënë dhe njerkë. Ndarja nga përzierje një lugë gjelle, derdh një gotë me ujë të valë dhe të insistojnë në një termos rreth shtatë orë.

Në zgjidhjen filtruar është shtuar pikë vaj pishe dhe lani pasazhe tyre hundës dhe hunda. Për shkak të mungesës së një efekti pozitiv një herë në ditë për katër ditë. - Balsam Masat parandaluese të dobishme e Wort Shën Gjonit. Katër nga gjalpë pakripur (gjalpë) të përzier me një pjesë të Wort pluhur bimor Shën Gjonit.
Një lugë çaji ky vaj pesë pika lëng holluar e celandine. Në një shishkë të vogël duhet energjikisht shkundur mjekësi derisa të bëhet një emulsion. Strofull dy pika në secilën vrimë hunde gjatë ditës, ju mund të shmangur që adenoids në fëmijë do të rritet.

Diana,