Abdominoplasty - lëkurë bark e barkut ose se si të bëjnë barkun tuaj të sheshtë për 1 javë


Vajzat e reja dhe gratë e reja kanë tendencë që të ketë një figurë të pakta dhe të shtrënguar të sheshtë stomak. Por me kalimin e kohës, proporcionet e trupit të ndryshojë. Mosha, lindjes, trashje, ndërprerje hormonale - e gjithë kjo ndikon në figurë. Formën e rritet barkut, muskujt bëhen të dobët folds formë saggy yndyrë. Për të korrigjuar këto probleme dhe për të rivendosur formën e bukur të sheshtë e barkut ka një prirje popullor në kirurgji estetike - abdominoplasty. Me kirurgji heq dhjamin e tepërt, folds e lëkurës, tërhoqi muskujt. Si rezultat i kësaj, ju merrni një zoti, bark të sheshtë, të tilla si në rininë e tij.

Çfarë është abdominoplasty off lëkurë të shtrëngimit të barkut apo stomak si të bëjnë banesë 1 javë - temë e thirrjes së sotme. Pra ... Abdominoplasty abdomen është ndër kirurgji plastike më të njohura në vendin tonë dhe jashtë vendit. Nëse ndonjë dietë dhe ushtrim nuk e ndihmuar të heqin qafe e shëmtuar "platformë", e cila u kthye barkun tuaj, zgjidhja e vetme e saktë është të rritje në klinikën e kirurgjisë plastike. Për këtë kirurgji estetike ka asnjë kufizime për moshën apo gjininë. Ky operacion ka disa forma. Ata varen nga shkalla e shtrihen e lëkurës së barkut, sasinë e yndyrë të tepërt, etj


Si procedurë standarde është kryer me bark plastike, kirurg excised lëkurë ekstra vathë me depozitat yndyrë në zonën midis më të ulët kërthizë bark dhe. Ajo eliminon shtrihen nga muskujt e barkut dhe për të hequr hernie të mundshme. Pastaj tërheq lëkurën e seksioneve barkut dhe stitched. Pas procedurës, masa e mundshme shtesë të hequr yndyrë tepërt në formën e Liposuction. Damar është mbivendosur në një kërthizë rrethit, syth kryq është bërë në pjesën e poshtme të barkut dhe pubike. Në mungesë të komplikimeve, plagët shëruar shpejt dhe pas një kohë të bëhet pothuajse i padukshëm. Ata janë të maskuar lehtë të brendshme.

Operacioni është kryer nën anestezi të përgjithshme. Në disa raste duke përdorur anestezion lokal bashkë me qetësim. Ky pacient mbetet i vetëdijshëm dhe mund të ndjeni disa parehati. Kohëzgjatja e manipulimin eshte nga 2 deri 05:00. Llojet e Abdominoplasty Abdominotorzorafiya Ky lloj quhet abdominoplasty i madh.
Në këtë rast, yndyrë dhe lëkurë të hiqen otvysshaya jo vetëm nga stomaku, por edhe mbi kofshët dhe mbrapa. Teknologji një operacion i tillë është komplekse dhe kërkon shumë kohë. Sutures janë të vendosura mbi bark dhe anët e ulët mbrapa. Mini-abdominoplasty Kjo metodë është kryer nga heqja sagging lëkurës barkut nën kërthizë dhe mbajtur shtrënguar muskujt e mëparshëm hernie barkut mur hequr.

Abdominoplasty ka disa opsione. Midis tyre apronektomiyu pikë. Kjo është kryer nën lëkurë të fortë sagging barkut mbi zonën pubike. Pas kirurgjisë qepje është aplikuar nëpër bark të ulët. Nëse është e nevojshme, si shtesë të jetë e mundur, damar vertikale nga kërthizë. Abdominoplasty endoscopic Me këtë metodë, lëkura nuk është hequr, dhe praktikisht nuk ka seams. Prerje të vogla janë kryer mbi zonën e pubis. Nëpërmjet këto prerje derdhur yndyrë të tepërt dhe të prodhojnë të heqë muskujt e barkut. Abdomen Abdominoplasty të duhet jo vetëm për të hequr dhjamin e tepërt e trupit dhe muskujt shtrënguese, por edhe për të eliminuar shënon shtrirje që shpesh shfaqen pas shtatzënisë apo shtim në peshë drastike.

Kur transaksion janë të përshtatura shpesh bel. Për ta bërë këtë muskujve të heqë dhe të lëkurës në këtë zonë të trupit. Në mbledhjen e flaps tabelë recti formojnë një bluzë të re formë. Sigurisht, si një pas një tjetër kirurgji pas abdominoplasty janë duke operuar seams. Procesi i shërimit, shikimit, shkëlqim të varet nga karakteristikat individuale seams lëkurë të pacientit, nga elasticitetin dhe strukturën e tij. Mjekësia moderne estetike ka në arsenalin e saj të mjeteve të ndryshme të marrjen e shpëtoj scars. Në mesin e tyre janë shumë të popullarizuara tatuazh dhe lazer lëkurës rishfaqet.

Nëse ka një problem, ju duhet të shihni një specialist në këtë fushë. Ai do të zgjedhë për ju metodën më të mirë e duke u shpëtoj scars. Pas operacionit, pacienti abdominoplasty është në spital nën mbikëqyrje mjekësore nga 1 deri 3 ditëve. Gjatë kësaj periudhe dhe pas shkarkimit do të duhet disa javë për të bërë salcë. Efekti përfundimtar i operacionit është vendosur gjashtë muaj. Është mirë të dihet se pas një stomak plastike, mjekët nuk e rekomandojmë përpara shpesh ligët brenda 2 - 3 javësh. Nuk duhet të jetë të paktën të ulen dhe të pushoni, ndërsa ulur në karrige apo divan. Brenda 3-5 muajve.

duke ndjekur procedurën e plastike mund të jetë një rënie në ndjeshmëri e lëkurës në bark. Më pas, ndjeshmëri është restauruar plotësisht. Pas 3-4 javësh ju mund të rifillojë nga stërvitje të lehta, gradualisht duke rritur ngarkesën. Brenda një muaji pas operacioni është i kundërindikuar peshave të heqë më shumë se 2 kg. Për të ruajtur efektin që rezulton aq kohë sa të jetë e mundur duhet të kontrollohet peshë. Kur shtim në peshë, yndyrë do të shtyhet edhe një herë në bark dhe efekti i operacionit do të jetë zero. Gjithashtu, kirurgët nuk japin garanci të efektit të abdominoplasty pas shtatzënisë dhe lindjes. Svetlana,